Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակված 90 անձ թոքաբորբ ունի, նրանցից 30-ի վիճակը ծանր է. վարչապետ (Տեսանյութ)
31/03/2020 15:40
Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակված անձանցից 90-ն ունի թոքաբորբ, ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերի ընթացքում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Շուրջ  90 անձ թոքաբորբ ունի, որից 30-ը ծանր վիճակում են», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
Միաժամանակ վարչապետը նշեց, որ կորոնավիրուսով վարակվածներից 424-ը ջերմություն չունեն։
Ավելի վաղ նա հայտարարեց, որ Հայաստանում գործող կարանտինային խստացված սահմանափակումների ժամկետը կերկարաձգվի առնվազն 10 օրով:
Նշենք, որ մարտի 30-ի դրությամբ Հայաստանում կորոնավիրուսային հիվանդության 50 նոր դեպք է արձանագրվել, կորոնավիրուսով վարկվածների ընդհանուր թիվը հասել է 532-ի:

Никол Пашинян: У 90 инфицированных коронавирусом пациентов диагностирована пневмония, из них 30 – в тяжелом состоянии
31/03/2020 16:38
В Армении у 90 инфицированных коронавирусом пациентов диагностирована пневмония, сообщил сегодня в прямом эфире на своей странице в Facebook премьер-министр Армении Никол Пашинян,
«У порядка 90 граждан – пневмония, 30 из них находятся в тяжелом состоянии», - сказал Никол Пашинян.
Премьер-министр также отметил, что у 424 пациентов нет температуры.
Ранее премьер-министр объявил, что действующий в Армении режим строгого карантина будет продлен как минимум на 10 дней.
Отметим, что по состоянию на 30 марта в Армении было зарегистрировано 50 новых случаев коронавируса, общее число подтвержденных случаев заражения коронавирусом COVID-19 достигло 532.