ԱԺ-ն երկրորդ արտահերթ նիստի ընթացքում առաջին ընթերցմամբ ընդունեց «Արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի մասին» օրինագիծը
31/03/2020 19:10
ՀՀ Ազգային ժողովն արտահերթ նիստում առաջին ընթերցմամբ ընդունեց կառավարության ներկայացրած օրենքների նախագծերի փաթեթը, որով առաջարկվում է կորոնավիրուսով վարակված անձնաց կոնտակտավորներին հնարավորինս արագ գտնելու համար ֆիքսել քաղաքացիների հեռախոսազանգերը։
«Արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին և «Էլեկտրոնային հաղորդակցության մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին օրենքների նախագծերի փաթեթն առաջին ընթերցմամբ ընդունվեց 69 կողմ և 1 ձեռնպահ ձայներով։
Նշենք, որ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» և «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունների պատգամավորները բացակայում էին այսօր ժամը 17:30-ին մեկնարկած ԱԺ արտահերթ նիստից։

Поправки к закону «О правовом режиме чрезвычайного положения» приняты в первом чтении на повторном внеочередном заседании парламента
31/03/2020 20:41
Сегодня на внеочередном заседании парламента Армении принят в первом чтении представленный правительством пакет законопроектов, согласно которому предлагается фиксировать телефонные звонки граждан для быстрого нахождения контактировавших с зараженными коронавирусом лицами.
Пакет законопроектов о внесении поправок в законы «О правовом режиме чрезвычайного положения» и «Об электронной связи» был принят в первом чтении соотношением голосов 69 «за» и 1 «против».
Отметим, что депутаты фракций «Светлая Армения» и «Процветающая» Армения» не присутствовали на стартовавшем сегодня в 17:30 внеочередном заседании парламента.