Կորոնավիրուսի դեմ պայքարի համար նոր ստեղծվող առողջապահական ենթահամակարգը բուժաշխատողների կարիք ունի. ԱՆ
01/04/2020 15:37
Կորոնավիրուսի դեմ պայքարի համար նոր ստեղծվող առողջապահական ենթահամակարգը բուժաշխատողների կարիք ունի, հայտնել է ՀՀ Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը.
«Հարգելի գործընկերներ, սիրելի բուժաշխատողներ
Այս լարված և ծանր օրերին մեր ժողովուրդը ավելի շատ ունի ձեր բոլորի կարիքը:
Կորոնավիրուսի դեմ պայքարի համար նոր ստեղծվող առողջապահական ենթահամակարգը կարիք ունի բուժաշխատողների, առանց որոնց հնարավոր չի լինի այդ բժշկական կենտրոններում բուժել կորոնավիրուսով հիվանդանցած մեր քաղաքացիներին:
Այդ համակարգը ոտքի կանգնեցնելու և ամբողջ թափով գործարկելու համար մեզ անհրաժեշտ են մինչև 55 տարեկան հետևյալ մասնագիտությամբ բուժաշխատողները, որոնք կարճատև վերապատրաստում կանցնեն հատուկ կորոնավիրուսային հիվանդության բուժման սկզբունքների վերաբերյալ և կանցնեն աշխատանքի կորոնավիրուսի բուժմամբ զբաղվող ԲԿ-ներից որևէ մեկում.
- ընդհանուր կամ թերապևտիկ պրոֆիլի բժիշկներ (այլ պրոֆիլի բժիշկներ նույնպես կարող են դիմել),
- լաբորատոր գործ մասնագիտությամբ բժիշկներ,
- ռեանիմատոլոգներ,
- բուժքույրեր,
- մայրապետեր:
✅ Դիմելու համար խնդրում եմ ձեր ինքնակենսագրականները ուղարկել [email protected] էլ.հասցեով կամ զանգահարել 060808003 (ներքին 3101, 3102) կամ բջջային 091190875 հեռախոսահամարներով:
Հ.Գ. կրկին շնորհակալություն եմ հայտնում բոլոր բուժաշխատողներին իրենց նվիրական գործի համար», - ֆեյսբուքյան էջում գրել է նախարարը:

Новая здравоохранительная подсистема для борьбы с коронавирусом нуждается в медицинских работниках – Арсен Торосян
01/04/2020 17:04
Создаваемая для борьбы с коронавирусом новая здравоохранительная подсистема нуждается в медицинских работниках, сообщил на своей странице в Facebook министр здравоохранения Арсен Торосян.
«Уважаемые коллеги, дорогие медицинские работники!
В эти напряженные и трудные дни народ больше нуждается в вас.
Формируемая для борьбы с коронавирусом новая здравоохранительная подсистема нуждается в медицинских работниках, без которых лечение инфицированных коронавирусом граждан в этих медицинских центрах невозможно.
Для становления и задействования этой системы нам необходимы медицинские работники со следующей специализацией в возрасте до 55 лет, которые пройдут краткосрочные курсы переподготовки о принципах лечения коронавируса и перейдут на работу в одну из медицинских центров:
- врачи общего профиля или терапевтического профиля (врачи другого профиля также могут обращаться),
- врачи по специальности «Лабораторное дело»
- реаниматологи,
- медсестры,
- сиделки.
Просим отправить вашу биографию на адрес электронной почты [email protected] или позвонить по телефонным номерам: 060808003 (внутренние номера 3101, 3102) или 091190875.
Вновь выражаю благодарность всем медицинским сотрудникам за их самоотверженный труд», - написал министр.