Արդյունքներն այսօր պարզ են, և դրանց վրա որևէ միջամտություն չի եղել. Արայիկ Հարությունյան
Փորձել են ամբողջ քարոզչության ժամանակահատվածում, դրանից առաջ թիրախավորել «Ազատ Հայերնիք» կուսակցությանը, կուսակցության նախագահին և դաշինքին, որը բաղկացած է 6 քաղաքական ուժից, այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց Արցախի նախագահի թեկնածու Արայիկ Հարությունյանը:
«Արդյունքներն այսօր պարզ են, և դրանց վրա որևէ միջամտություն չի եղել: Բոլոր գյուղերում գիտեն՝ ով, ինչպես է քվեարկել: Ինչպես հասկանում եմ, երկրորդ փուլի անհրաժեշտություն է լինելու, իրավիճակը թող իշխանությունները գնահատեն: Ես որևէ հանդիպումներ չեմ իրականացնելու, քարոզչականը՝ կտեսնեմ: Ամեն ինչ պարզ է, շատ անելիք չկա», - ասաց նա:
Հիշեցնենք, որ Արցախի Հանրապետությունում մարտի 31-ին կայացած նախագահական և խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցել է ընտրողների 73 տոկոսը: Թեկնածուներից ոչ մեկը չի հաղթահարել բոլոր թեկնածուներին կողմ քվեարկված ձայների 50+1 տոկոսը, ինչը նշանակում է, որ պետք է անցկացվի նախագահական ընտրությունների 2-րդ փուլ:

Итоги выборов уже известны и никакого вмешательства в них не было – Араик Арутюнян
Партия «Свободная Родина», ее председатель и входящие в блок 6 политических сил во время всей предвыборной кампании и до этого находились под прицелом, заявил сегодня на пресс-конференции кандидат в президенты Республики Арцах Араик Арутюнян.
«Итоги выборов уже известны и никакого вмешательства в них не было. Во всех селах знают, кто и как проголосовал. Как понимаю, есть необходимость во втором туре, пусть власти оценят ситуацию. Я не буду проводить каких-либо встреч, что касается агитации, то посмотрим. Все ясно, у нас мало дел», - сказал он.
Напомним, в Арцахе 31-го марта состоялись президентские и парламентские выборы. На выборах проголосовали 73,5% избирателей. Никто из кандидатов в президенты не преодолел 50-процетный барьер, что означает, что состоится второй тур выборов президента.