ՀՀ դեսպանությունը ճշտում է Մոսկվայի «Դոմոդեդովո» օդանավակայանում գտնվող քաղաքացիների տվյալները՝ իրադրությունը ճշգրիտ գնահատելու համար. Նաղդալյան
02/04/2020 19:52
Ռուսաստանում ՀՀ դեսպանությունը ճշտում է Մոսկվայի «Դոմոդեդովո» օդանավակայանում գտնվող Հայաստանի քաղաքացիների տվյալները՝ ստեղծված իրադրությունը ճշգրիտ գնահատելու համար, Aysor.am-ին ասաց ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
«Ըստ Ռուսաստանում ՀՀ դեսպանության մոտ առկա տեղեկատվության՝ ներկայումս «Դոմոդեդովո» օդանավակայանում հավաքված ՀՀ քաղաքացիների` դեպի Հայաստան թռիչքը չեղարկվել է, որի մասին վերջիններս, ըստ կարգի, պետք է տեղեկացված լինեին», - ասաց Նաղդալյանը:
Նրա խոսքով՝ դեսպանությունը «ճշտում է օդանավակայանում գտնվող ՀՀ քաղաքացիների տվյալները՝ ստեղծված իրադրության պատճառները հասկանալու և իրադրությունը ճշգրիտ գնահատելու համար»:
Ավելի վաղ ֆեյսբուքյան օգտատեր Գևորգ Սուջյանը տեսանյութ էր հրապարակել՝ տեղեկացնելով, որ մի խումբ հայեր մնացել են Մոսկվայի «Դոմոդեդովո» օդանավակայանում և չեն կարողանում վերադառնալ Հայաստան։

Посольство Армении уточняет данные находящихся в московском аэропорту «Домодедово» граждан Армении для правильной оценки обстановки – Анна Нагдалян
02/04/2020 20:39
Посольство Армении в России уточняет данные граждан Армении, которые остались в московском аэропорту «Домодедово», для правильной оценки создавшейся обстановки, заявила Aysor.am пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян.
«По сведениям посольства Армении в России, рейс, которым должны были вылететь в Армению собравшиеся сейчас в аэропорту Домодедово граждане Армении, отменен. Они, в соответствии с порядком, должны были быть проинформированы об этом», - сказала Нагдалян.
По ее словам, посольство уточняет данные находящихся в аэропорту граждан Армении, чтобы понять причины создавшейся ситуации и правильно оценить обстановку.
Ранее пользователь Facebook Геворк Суджян опубликовал на своей странице видеоматериал, сообщив о том, что группа армян застряла в московском аэропорту «Домодедово» и не может вылететь в Армению.