Իմ որոշմամբ մարտ ամսի համար պետական բարձրաստիճան պաշտոնյաները պարգևավճար չեն ստանա. Վարչապետ
Իմ որոշմամբ մարտ ամսի համար պետական բարձրաստիճան պաշտոնյաները պարգևավճար չեն ստանա, ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Այդ գումարն ուղղվում է մեր հակաճգնաժամային միջոցառումներին։ Դա ավելի շատ սիմվոլիկ է, որովհետև այդ գումարը ֆիզիկական արժեքով չնչին է հակաճգնաժամային պայքարի առումով», - ասաց վարչապետ Փաշինյանը։
«Պետք է ազնիվ, արդար պետական ծառայության վարկանիշը բարձրացնենք։ Պետական կառավարման համակարգում պետք է աշխատավարձերի շարունակական բարձրացում տեղի ունենա։ Պետք է կրճատենք պետական կառավարման համակարգի աշխատողների քանակը, բարձրացնենք աշխատավարձերը։ Ասել եմ, և հիմա էլ եմ ասում, ի՞նչ է նշանակում համատարած կոռուպցիայի պայմաններում բարձրացնել կոռումպացված չինիվնիկի աշխատավարձը։ Դա ցինիզմ է», - ասաց վարչապետը։

Высокопоставленные чиновников в марте не получат премии – Никол Пашинян
Премьер-министр Армении Никол Пашинян решил, что высокопоставленные государственные чиновники в марте не получат премии. Об этом Никол Пашинян сообщил в прямом эфире на своей странице в Facebook.
«Эти деньги будут направлены на антикризисные мероприятия. Это больше символический шаг, поскольку физическая величина этой суммы незначительна в плане эпидемиологической борьбы», - сказал премьер.
«Нужно повысить рейтинг честной, справедливой государственной службы. В системе государственного правления должно происходить последовательное повышение зарплат. Мы должны сократить количество сотрудников государственного аппарата, повысить зарплаты. Я говорил и сейчас говорю, что значит повышать в условиях повсеместной коррупции зарплату коррумпированного чиновника? Это цинизм», - сказал Никол Пашинян.