Փաշինյանը հուսով է, որ Պուտինի հետ գազի գնի շուրջ բանակցությունները հաջող ընթացք կունենան
Այսօր մենք գազի համակարգի արդյունավետ շահագործման խնդիր ունենք և այն պետք է անպայման լուծենք, ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Այսօր հեռախոսազրույց եմ ունեցել ՌԴ նախագահ Վլադմիր Պուտինի հետ, գազի գնի նվազեցման հարցն ենք քննարկել։ Ասել եմ՝ հաշվի առնելով այս ճգնժամային իրավիճակը, ակնկալում եմ, որ ՌԴ նախագահի հետ կկարողանանք այդ թեման քննարկել և գալ ընդհանուր հայտարարի և ՌԴ նախագահը կմիջամտի այս գործընթացին, որ կարողանանք «Գազպրոմ Արմենիայի» ներկայացրած հայտի հետ կապված որոշումներ կայացնել։ Կառավարության և մեր հանրության կողմից չի ընկալվում, որ այս ճգնաժամային իրավիճակում կարելի է այդպիսի որոշում կայացնել», - ասաց վարչապետը։
Փաշինյանը նշեց, որ Պուտինի հետ հեռախոսազրույցում այսօր էլ կրկնել է՝ ճիշտ կլինի, որ Հայաստանը ռուբլով վճարի գազի համար։

Премьер Армении надеется на успешные переговоры с президентом России по снижению цены на газ
Премьер-министр Армении Никол Пашинян надеется, что переговоры с Россией по снижению цены на газ будут успешными.
«Во время беседы с президентом России я сказал, что и с гуманитарной, и с экономической точки зрения я ожидаю, что мы сможем прийти к общему знаменателю и ожидаю, что президент России вмешается в этот процесс, чтобы мы сумели принять решение в связи с заявкой компании «Газпром Армения». Надеюсь, что переговоры будут успешными», - заявил Пашинян, отвечая на вопросы пользователей Facebook.
Он также отметил, что постоянно говорится о высоком уровне долларизации в ЕАЭС, но за газ расплачиваются в долларах.