2019-ին Հայաստանին ԱՄՆ-ից հատկացվել է 60 միլիոն դոլարի օժանդակություն
ԱՄՆ-ի կառավարությունը 2019 թվականին ՀՀ-ին հատկացվող օժանդակությունն ավելացրել է շուրջ 40 տոկոսով՝ հասցնելով շուրջ 60 միլիոն ԱՄՆ-ի դոլարի, որից ԱՄՆ-ի միջազգային զարգացման գործակալության կողմից Հայաստանի տնտեսական աճի խթանմանը միտված ծրագրի շրջանակներում հատկացվել է շուրջ 11.2 միլիոն ԱՄՆ-ի դոլար, իսկ արդյունավետ կառավարմանը միտված ծրագրի շրջանակներում՝ շուրջ 13.4 միլիոն ԱՄՆ-ի դոլար, ասված է «Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության ծրագրի 2019 թվականի կատարման ընթացքի և արդյունքների մասին» զեկույցում։
«Տարվա ընթացքում պահպանվել է ԱՄՆ-ի հետ տարբեր մակարդակներում ակտիվ երկխոսությունը:  Մայիսի 7-ին Երևանում տեղի է ունեցել հայ-ամերիկյան ռազմավարական երկխոսության անդրանիկ նիստը», - ասված է զեկույցում:

U.S. assistance to Armenia in 2019 was up by 40%: report
The U.S. Government added its assistance to Armenia in 2019 by 40% making it over $60 million, of which $11,2 million was allocated for promotion of Armenia’s economic growth by the USAID and $13,4 million for the implementation of effective management, says the report on the results of implementation of 2019 government’s program.
“During the year the active dialogue with the USA on different levels has been preserved. On May 7 the first session of Armenian-U.S. strategic dialogue took place in Yerevan,” the report said.