Ռոբերտ Քենեդու անհայտ կորած թոռնուհուն մահացած են գտել
Իրավապահ մարմինները գտել են ԱՄՆ 35-րդ նախագահ Ջոն Քենեդու եղբոր՝ սենատոր Ռոբերտ Քենեու 40-ամյա թոռնուհու դին, հայտնում է CBS Baltimore-ը:
Մեյվ Քենեդի Թաունսենդ Մակին թոռնուհին իր որդու հետ անհայտ կորել է Մերիլենդի ափին գտնվող Չեսապիկսկու ծովածոցում՝ 2020 թվականի ապրիլի 2-ին: Անհետացածի ամուսնու խոսքով՝ երեխաները պատահաբար գնդակը նետել են ջրի մեջ, երբ նրանք խաղում էին տան մոտակայքում գտնվող ափերից մեկում:
Նրա կինը և որդին նավակով փորձել են դուրս բերել այն ջրից, սակայն ուժեղ հոսանքի պատճառով նրանք չեն կարողացել ափ վերադառնալ:

Пропавшая внучка Роберта Кеннеди найдена мертвой
Правоохранительные органы обнаружили тело 40-летней внучки американского сенатора Роберта Кеннеди, брата 35-го президента Джона Кеннеди, сообщает телеканал CBS Baltimore.
Внучка Мейв Кеннеди Таунсенд Маккин пропала без вести вместе со своим сыном в Чесапикском заливе у берегов штата Мэриленд 2 апреля 2020 года. По словам супруга исчезнувшей Дэвида Маккина, дети случайно бросили мяч в воду, когда играли у побережья возле дома. Его жена и сын сели в каноэ, чтобы достать мяч, однако из-за сильного течения доплыть назад к берегу они уже не смогли.