Հնդկաստանում անհայտ անձինք վաճառքի են հանել աշխարհի ամենաբարձր արձանը (Տեսանյութ)
Հնդկաստանի ոստիկանությունը հետաքննություն է սկսել այն անձանց նկատմամբ, որոնք գովազդի մասնավոր կայքում տեղադրել են հաղորդագրություն երկրի Գուջարատ նահանգում գտնվող աշխարհի ամենաբարձր արձանի՝ «Միասնության արձանի» վաճառքի վերաբերյալ:
Ըստ «Indian Express»-ի՝ կայքում հայտնվել է գովազդ, որում ասվում է. «Միասնության արձանը վաճառվում է, քանի որ միջոցներ են անհրաժեշտ հիվանդանոցների և բժշկական սարքավորումների համար»:
Հայտարարության հեղինակները գինը սահմանել են 3 միլիարդ հնդկական ռուփի (39,5 միլիոն դոլար), բայց ավելի ուշ կայքի ղեկավարությունը ջնջել է սկանդալային հայտարարությունը:

В Индии неизвестные выставили на продажу самую высокую статую в мире (Видео)
Индийская полиция открыла расследование в отношении людей, разместивших на сайте частных объявлений сообщение о продаже "Статуи единства" - самой большой статуи в мире, возведенной в индийском штате Гуджарат.
По сообщению Indian Express, на сайте появилось объявление, в котором говорилось: "Чрезвычайно! Продается "Статуя единства", поскольку необходимы средства для больниц и на медицинское оборудование".
Авторы объявления выставили цену в 3 млрд индийских рупий ($39,5 млн), однако позже администрация сайта удалила скандальное объявление.