Դատարանն Արգենտինայի նախկին փոխնախագահին տնային կալանքի է տեղափոխել
Դատարանը տնային կալանքի է տեղափոխել Արգենտինայի նախկին փոխնախագահ Ամադո Բուդուին, որը դատապարտվել է կոռուպցիայի համար, РИА Новости- ին հայտնել է դատական   շրջանակներից աղբյուրը:
«Բուդուն տեղափոխել է տնային կալանքի», - ասել է աղբյուրը:
Մարտի վերջին Բուդուի պաշտպանները խնդրել էին նրան ազատել բանտից, որպեսզի նվազեցնեն կորոնավիրուսային վարակի վտանգը, սակայն մերժվել էին:
2018-ի օգոստոսին Բուդուին դատապարտել էին 5 տարի տասն ամիս ժամկետով ազատազրկման: 2018-ի դեկտեմբերին Արգենտինայի դատարանը որոշել էր նրան ազատել բանտից գրավի դիմաց, բայց հետո 2019-ի փետրվարին քրեական գործերով վճռաբեկ դաշնային պալատը որոշել էր Արգենտինայի նախկին փոխնախագահին բանտ վերադարձնել:

Суд перевел на домашний арест экс-вице-президента Аргентины
Суд перевел на домашний арест бывшего вице-президента Аргентины Амадо Буду, осужденного за коррупцию, сообщил РИА Новости источник в судебных кругах.
"Буду переведен под домашний арест", - сказал собеседник агентства.
В конце марта защита Буду просила освободить его из тюрьмы, чтобы уменьшить риск заражения коронавирусом, но получила отказ.
В августе 2018 года Буду приговорили к пяти годам и десяти месяцам тюремного заключения. В декабре 2018 года аргентинский суд принял решение освободить его из тюрьмы под залог, но затем в феврале 2019 года Федеральная кассационная палата по уголовным делам решила вернуть бывшего вице-президента Аргентины в тюрьму.