Վրաստանը Միացյալ Նահանգներից տարհանում է վրացի և հայ աշակերտներին
Վրաստանը և ԱՄՆ-ն համատեղ կապահովեն վրացի և հայ աշակերտների տարհանումը Միացյալ Նահանգներից` կորոնավիրուսի պատճառով, հայտարարել է վարչապետ Գեորգի Գախարիան, հայտնում է РИА Новости-ն:
«Մենք աշխատում ենք այս խնդրի շուրջ տասը օր, և արդյունքում, Վրաստանի և ԱՄՆ կառավարությունների համատեղ որոշման համաձայն, վրացի 79 աշակերտ, որոնք այսօր գտնվում են ԱՄՆ-ում են, դուրս կբերվեն երկրից», - հայտարարել է Գահարիան լրագրողներին:
Վարչապետի խոսքով, հայկական կողմի խնդրանքով, Հայաստանի քաղաքացի 35 աշակերտ նույնպես հատուկ չվերթով կտարհանվի ԱՄՆ-ից:
Գախարիան հավելել է, որ ամերիկյան կողմը կապահովի ԱՄՆ-ից չվերթ դեպի Դոհա, և այնտեղից վրացական կողմը կկազմակերպի թռիչքը դեպի Թբիլիսի:

Georgia to evacuate Georgian, Armenian students from USA
Georgia and USA will ensure the evacuation of Georgian and Armenian students from the United States agreed with the coronavirus, Georgia’s PM Georgi Gakharia stated, according to RIA Novosti.
“We are working on the issue over ten days, as a result, according to the joint decision of Georgian and U.S. governments, 79 students who are currently in the USA will be transported,” Gakharia stated, adding that with the request of the Armenian side, 35 students from Armenia will too be evacuated from the USA by the special flight.
The Georgian PM said that the U.S. side will ensure the flight to Doha from where the Georgian side will organize flight to Tbilisi.