«Փաստ». Փաշինյանը պահանջել է վերաբացել բոլոր այն քրեական գործերը, որոնց միջոցով հնարավոր է փող բերել կառավարություն
14/04/2020 09:54
«Փաստ» թերթի՝ կառավարության աղբյուրների փոխանցմամբ, Նիկոլ Փաշինյանն ուրբաթ երեկոյան իրավապահ համակարգի ղեկավարների մասնակցությամբ խորհրդակցություն է հրավիրել՝ պահանջելով վերաբացել վարույթներում գտնվող բոլոր այն քրեական գործերը, որոնց միջոցով հնարավոր է փող բերել կառավարություն:
Նույն աղբյուրի փոխանցմամբ, Փաշինյանը հրահանգել է տարբեր ճանապարհներով փող ապահովել պետբյուջե, քանի որ կորոնավիրուսային ճգնաժամը լուրջ հարված է հասցրել բյուջեին։

«Паст»: Пашинян потребовал заново открыть все уголовные дела, по которым можно вернуть деньги в бюджет
14/04/2020 11:05
Газета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники в правительстве, что Никол Пашинян созвал в пятницу вечером совещание с участием руководителей правоохранительных органов, потребовав заново открыть все находящиеся в производстве уголовные дела, по которым можно вернуть денежные средства правительству.
«Как утверждают те же источники, Пашинян поручил различными путями обеспечить поступление финансовых средств в государственный бюджет, поскольку коронавирусный кризис нанес серьезный удар бюджету», - отмечает издание.