Մհեր Գրիգորյանը ստացել է Ալեքսեյ Միլլերին ուղղված իր նամակի պատասխանը
ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը ստացել է «Գազպրոմ» ընկերության ղեկավարությանն ուղղված իր նամակի պատասխանը։
«Այո, ես ստացել եմ «Գազպրոմ» ընկերության վարչության նախագահ Ալեքսեյ Միլլերին ուղղված իմ նամակի պատասխանը, որով «Գազպրոմը» հայտնել է, որ հարցը պահում է իր ուշադրութան ներքո», - ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ ասաց ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը:
Նա նշեց՝ նամակում ասվում է, որ հարցի վերաբերյալ կոնտակտները կլինեն կառավարությունների մակարդակով։
Ապրիլի 6-ին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել է Հայաստանին բնական գազի մատակարարման հետ կապված հարցեր:
Հիշեցնենք՝ մարտի 31-ին փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը կառավարության անունից Հայաստան մատակարարվող գազի գնի փոփոխության վերաբերյալ նոր բանակցություններ սկսելու նամակով դիմել էր «Գազպրոմ» ՀԲԸ վարչության նախագահ Ալեքսեյ Միլլերին

Мгер Григорян получил ответ на адресованное Алексею Миллеру письмо
Вице-премьер Армении Мгер Григорян получил ответ на адресованное руководству российской компании «Газпром» письмо.
«Да, я получил ответ на письмо, адресованное председателю правления «Газпром» Алексею Миллеру, в котором компания сообщает, что держит этот вопрос в центре внимания», - заявил сегодня в парламенте Мгер Григорян.
Он отметил, что в письме говорится, что по этому вопросу контакты будут проходить на уровне правительств.
Отметим, премьер-министр Армении Никол Пашинян 6 апреля во время телефонного разговора с президентом Российской Федерации Владимиром Путиным обсудил вопросы, связанные с поставкой природного газа в Армению.
Напомним, 31 марта вице-премьер Армении Мгер Григорян от имени правительства направил письмо председателю правления «Газпром» Алексею Миллеру о начале новых переговоров по снижению цены на газ.
Между тем, 2 апреля Комиссия по регулированию общественных услуг Армении получила заявку компании «Газпром Армения» о пересмотре цен на газ.