Դուք՝ Նիկոլ Վովայի Փաշինյան, անձամբ պատասխան եք տալու. Միքայել Մինասյան
Ի տարբերություն Նիկոլ Փաշինյանի, ով գողացել է իր խոսնակի ֆեյսբուքյան էջի գաղտնաբառը և բացի ՀԺ-ի անանուն խմբագրականներից, հիմա էլ խոսնակի անունից է փորձում «օպերատիվ արձագանքել», գրում եմ ուղիղ՝ առանց միջնորդների։ Այդ մասին Facebook-ի իր էջում գրել է Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը։
«Ընդունեք ի գիտություն.
Դուք՝ Նիկոլ Վովայի Փաշինյան, անձամբ պատասխան եք տալու.
1. Իշխանությունը պահելու դիմաց արցախյան գաղտնի բանակցություններում փուլային տարբերակին համաձայնելու և ազատագրված տարածքները Ադրբեջանին հանձնելու նախնական պայմանավորվածություն ձեռք բերելու համար:
2.Օլիգարխներից փող վերցնելու և նրանց «օրինապաշտ գործարար» դարձնելու համար:
3.Պետբյուջեից մի քանի տասնյակ միլիոն դոլար բացեիբաց գողանալու և հավելավճարների ու պարգևավճարների տեսքով Ձեր հետ քայլածներին բաժանելու համար:
4. Համաճարակի ժամանակ հանցավոր անգործության, կառավարչական անփութության, պետական միջոցները մսխելու և գողանալու, հիվանդության տարածման ծավալն ու վիրուսից մահերի փաստերը թաքցնելու համար:
5.Կարանտինի ժամանակ բացարձակ անգործության և սոցիալական անպատասխանատվություն ցուցաբերելու համար, ինչի հետևանքով ժողովրդին դատապարտել եք սովի, մթի և աղքատության։
Իսկ կառավարական ամառանոցները վայելելու, դրանք չհիմնավորված, հսկայական գումարներով նորոգելու, թանկարժեք ու անբովանդակ ուղևորությունների ու մնացածի համար՝ ժողովուրդը Ձեզ դատավոր։
Թեման ամբողջացա՞վ։ Անպայման արձանագրեք, որ չմոռանաք։
Հ. Գ. Ես հուսով եմ, որ Նիկոլի հոգեկանն էնքան վատ չի, որ ինձ վերագրի մասնաբաժին նաև Գավառի հիվանդանոցում: Չնայած...»։

Mikayel Minasyan: You, Nikol Pashinyan, will personally be held responsible
Unlike Nikol Pashinyan who stole the password of his spokesperson and besides the anonymous articles in his Haykakan Zhamanak paper now responds operatively on behalf of his spokesperson, I write directly, without mediators, former ambassador to the Holy See Mikayel Minasyan wrote on Facebook.
“Take a note,
You Nikol Pashinyan will personally be held responsible:
1. For reaching preliminary agreement over stage-by-stage solution and handing over liberated territories to Azerbaijan during the Artsakh secret negotiations against keeping the power.
2. For taking money from oligarchs and turning them into “law-biding businessmen.”
3.For openly stealing tens of million dollars from the state budget in the form of bonuses and rewards for distributing to those who walked with you.
4. For criminal inaction during pandemic, managerial negligence, waste and theft of state funds, for hiding the volume of the spread of the disease and the deaths from the virus.
5. For complete inaction during the quarantine and demonstration of social irresponsibility with it condemning people to starvation, darkness and poverty.
As to enjoying the governmental mansions, for spending huge sumes for their restoration, for pricy, ungrounded trips and the rest, people will judge you.
Is the topic made complete? Be sure to respond to it not to forget.
P.S. I hope, Nikol’s psychological condition is not as bad to ascribe me shares in Gavar hospital too. Who knows though…”