Ամեն ինչ արվում է ՝ քողարկելու ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի հայտարարությունը. Նարեկ Մանթաշյան (Տեսանյութ)
01/05/2020 13:29
Ամեն ինչ արվում է ՝ քողարկելու ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի հայտարարությունը, որովհետև հայ ազգին իշխանության դեմ կոնսոլիդացնող հիմնական խնդիրը Ղարաբաղի հարցն է, լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Այլընտրանք» ՀԿ նախագահ Նարեկ Մանթաշյանը:
«Երբ Լավրովի նման լուրջ դիվանագետը հայտարարում է, որ բանակցային սեղանին կա փուլային տարբերակ, Հայաստանից նրան պատասխանում են Ռուբեն Ռուբինյանի մակարդակով և իրենց պողոսներին ուղղված կոչերով, թե դա սուտ է», - ասաց նա:
Ասուլիսին ներկա բժշկուհի Մարինա Խաչատրյանը համաձայնեց՝ նշելով, որ փորձ է արվում հետ վերադարձնելու ազատագրված հողերը:

Предпринимается все возможное, чтобы отвлечь внимание от заявления главы МИД РФ Сергея Лаврова – Нарек Манташян
Предпринимается все возможное, чтобы замалчивать, отвлечь внимание от заявления министра иностранных дел РФ Сергея Лаврова, поскольку карабахский конфликт – основной консолидирующий армянский народ вопрос, заявил сегодня журналистам председатель общественной организации «Альтернатива» Нарек Манташян.
«Когда такой серьезный дипломат как Сергей Лавров заявляет, что на столе переговоров обсуждается переговорный вариант решения карабахского конфликта, их Армении ему отвечают на уровне Рубина Рубиняна и адресованными их "погосам" призывами, что это ложь», - сказал Нарек Манташян.
Присутствующая на пресс-конференции Марина Хачатрян согласилась с этим мнением, отметив, что предпринимается попытка вернуть освобожденные земли.