2016թ. ապրիլի կրկնություն չի լինելու. ՀՀ արտգործնախարար
2016 թվականի ապրիլի կրկնություն չի լինելու, չի լինելու 1991-1994թ. կրկնություն, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նիստին ասաց ՀՀ արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանը:
«Մենք Արցախի հետ միմյանց շատ լավ հասկանում ենք, շատ լավ աշխատում: Սա չափազանց էական հանգամանք է, որը հնավորություն է տալիս հստակ լինել մեր մոտեցումների մեջ: Իհարկե, դեռևս չենք կարող ասել՝ ճեղքել ենք իրավիճակը: Արցախի ներգրավվածությունը բանակցային գործընթացում պրակտիկ հարց է: Երկու տարի անց մենք դեռևս չենք կարողացել այս հարցին հանգուցալուծում տալ, բայց շարունակելու ենք», - ասաց բանախոսը:

Повторения апреля 2016 года не будет – глава МИД Армении
Повторения Апрельской войны 2016 года не будет, не будет также повторения 1991-1994гг., заявил сегодня на заседании постоянной парламентской комиссии по внешним связям министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян.
«Между нами и Арцахом установилось очень хорошее взаимопонимание, мы очень хорошо работаем. Это чрезвычайно важное обстоятельство, которое дает нам возможность быть четкими в наших подходах. Конечно, мы пока не можем сказать, что прорвали ситуацию. Участие Арцаха в переговорном процессе это практический вопрос. Спустя два года нам пока это не удалось прийти к разрешению этого вопроса, однако мы продолжим», - сказал глава МИД.