2016թ. ապրիլի կրկնություն չի լինելու. ՀՀ արտգործնախարար
2016 թվականի ապրիլի կրկնություն չի լինելու, չի լինելու 1991-1994թ. կրկնություն, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նիստին ասաց ՀՀ արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանը:
«Մենք Արցախի հետ միմյանց շատ լավ հասկանում ենք, շատ լավ աշխատում: Սա չափազանց էական հանգամանք է, որը հնավորություն է տալիս հստակ լինել մեր մոտեցումների մեջ: Իհարկե, դեռևս չենք կարող ասել՝ ճեղքել ենք իրավիճակը: Արցախի ներգրավվածությունը բանակցային գործընթացում պրակտիկ հարց է: Երկու տարի անց մենք դեռևս չենք կարողացել այս հարցին հանգուցալուծում տալ, բայց շարունակելու ենք», - ասաց բանախոսը:

April 2016 will not be repeated: Armenia’s FM
April 2016, 1991-1994 will not be repeated, Foreign Minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan said at the NA Foreign Relations Standing Committee’s session today.
“We and Artsakh understand each other very well, we work together very well. It is a very essential circumstance which gives us an opportunity to be clear in our approaches. Of course we cannot say that we have registered breakthrough. The involvement of Artsakh in the peace process is a practical issue. We have not managed to give solution to the issue during these two years, but we will keep working on it,” Mnatsakanayan said.