Մինչև 2021թ.-ի տարեվերջ Ստեփանակերտում կավարտվի 300 քաղաքացիների բնակարանների վերանորոգման ծրագիրը. Արայիկ Հարությունյան
04/05/2020 19:02
Ստեփանակերտի քաղաքապետ Դավիթ Սարգսյանի հետ այսօրվա հադիպմանս շարունակությունը ընդլայնված կազմով էր, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արցախի Հանրապետության նորընտիր նախագահ Արայիկ Հարությունյանը։
«Քննարկել ենք մայրաքաղաքի բնակարանային հերթացուցակներում գտնվող զոհված ազատամարտիկների ընտանիքների և անժամկետ զինվորական հաշմանդամություն ունեցող առաջին խմբի հաշմանդամների՝ վերանորոգման ենթակա բնակարանների և բնակելի տներով ապահովման հարցերը:
Հաշվի առնելով առկա հնարավորությունները՝ պայմանավորվել ենք մինչև 2021թ.-ի վերջը պետական միջոցներով ամբողջությամբ ավարտել մեր ավելի քան 300 քաղաքացիների բնակարանների վերանորոգման ծրագիրը: Հորդորել եմ քաղաքապետին սեղմ ժամկետներում կազմակերպել նախագծանախահաշվային աշխատանքները: Իսկ վերը նշված մեր տասնյակ համաքաղաքացիների բնակարանային ապահովման խնդիրը նախատեսում ենք լուծել մինչև 2022թ.-ի վերջը», - գրել է Հարությունյանը։

До конца 2021 года в Степанакерте завершится программва ремонта квартир более 300 граждан – Араик Арутюнян
04/05/2020 19:29
Встреча с мэром Степанакерта Давидом Саркисяном продолжилась в расширенном составе, написал на своей странице в Facebook новоизбранный президент Республики Арцах Араик Арутюнян.
«Обсудили вопросы подлежащих ремонту квартир и обеспечения жильем семей погибших военнослужащих и получивших в период военной службы 1 группу инвалидности военнослужащих в списке очередников на жилье.
Учитывая имеющиеся возможности, договорились до конца 2021 года за счет средств государства полностью завершить программу ремонта квартир более 300 граждан. Призвал мэра в возможно сжатые сроки организовать проектно-сметные работы. А проблему обеспечения жильем вышеуказанных граждан предусматривается решить до конца 2022 года», - написал Араик Арутюнян.