Տասն անգամ պետք լինի, տասն անգամ պիտի գամ․ Արշակ Կարապետյանը՝ ապրիլյան քննիչ հանձնաժողով երկրորդ անգամ գալու մասին
18/05/2020 15:26
Ճշտելու հարցեր ունեին, ապրիլյան պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողովի նիստից հետո ասաց վարչապետի խորհրդական, ԶՈՒ ԳՇ հետախուզության բարչության նախկին պետ Արշակ Կարապետյանը։
«Հարցեր տվեցին, նորից պատասխանեցի», - ասաց Կարապետյանը։
Դիտարկմանն՝ արդյոք առաջին անգամ նրա տված պատասխանները սպառիչ չէին, դրա համար էլ երկրորդ անգամ է հրավիրվել, Կարապետյանն արձագանքեց.
«Եկեք բացասական գնահատական չտանք, որովհետև մարդկանց մոտ լրացուցիչ հարցեր են առաջացել»։
Նա նշեց, որ բոլոր հարցերի պատասխանները տվել է․ «Տասն անգամ պետք լինի, տասն անգամ պիտի գամ»։
Հարցին՝ իր երկրոդ հարցաքննությունը կապո՞ւմ է երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի՝ հանձնաժողով գալու հետ, Կարապետյանը պատասխանեց․

If necessary, I will come ten times: former military official on his second visit to April war committee
The committee set to investigate the circumstances of April war hosted today, for the second time, former head of the Intelligence Department of the Chief of Staff of Armenian Armed Forces Arshak Karapetyan.
“They gave me questions, I answered again,” Karapetyan, said.
Asked whether the necessity to invite him for the second time is agreed with non-complete answers he gave last time, Karapetyan said, “Let us not give negative assessments, just additional questions have risen among the members of the committee,” he said.
He said he answered all the questions.
“If there is necessity for me to come ten times, I must come ten times,” he said.
Asked whether his second inquiry is a result of the visit of Armenia’s third president Serzh Sargsyan, Karapetyan said, “I cannot say such a thing.”