Կառավարությունն առաջարկում է բաց տարածքներում դիմակ չունենալու համար սահմանել տուգանք՝ 10 000 դրամ
Խորհրդարանն արտահերթ նիստով քննարկում է «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ» ՀՀ օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին հարցը։
Հարցով հիմնական զեկուցող արդարադատության փոխնախարար Վահե Դանիելյանը նշեց, որ համաձայն նախագծի՝ առաջարկվում է արտակարգ իրավիճակի հիմքով հայտարարված արտակարգ դրության ընթացքում ազատ տեղաշարժման պայմանները, պահանջները խախտելը` առաջացնում է տուգանքի նշանակում՝ սահմանված նվազագույն աշխատավարձի տասնապատիկի չափով:
Գործող կարգավորումներով բաց տարածքներում դիմակներ չունենալու համար նախատեսված է նվազագույն աշխատավարձի 100-200-ապատիկի չափով, մինչդեռ առաջարկվում է սահմանել նվազագույն աշխատավարձի տասնապատիկի չափով՝ տասը հազար դրամ։

Armenia’s government offers to fine people not having masks in open territories
The Armenian parliament discusses at its extraordinary session today the issue on making changes in the Armenian legislation on Administrative Violations.
Deputy minister of justice Vahe Danielyan said that the draft envisages fine in case of violation of movement conditions during the state of emergency ten times the minimum wage.
The acting regulations envisage fine amounting to 100-200 times the minimum wage for not having masks in open territories, while the government offers to set ten times the minimum wage for not having mask which will make 10,000 AMD.