Վիվա-ՄՏՍ-ը ներդրել է «Lucky Carrot» հարթակը՝ աշխատակիցների ներգրավվածությունը, համագործակցությունը և արտադրողականությունը բարձրացնելու նպատակով
19/05/2020 18:46
Հայտնի փաստ է, որ կազմակերպությունները, որոնք ունեն ներգրավված և արդյունավետ թիմ, կարողանում են ապահովել ավելի բարձր արտադրողականություն և նորարարություն: Կազմակերպական վարքագծի և աշխատուժի վերջին փոփոխություններով պայմանավորված` ընկերությունները կկարողանան լուծել նոր մարտահրավերներ` արդյունավետորեն աշխատող թիմերի օգնությամբ: Աշխատակիցների թիմային ոգին ու համագործակցությունը արդյունք են տալիս, երբ ապահովված է լինում յուրաքանչյուր աշխատակցի ներգրավվածությունը:
Վիվա-ՄՏՍ-ը փոխգործակցության հուշագիր է կնքել «Lucky Carrot» հայկական ստարտափի հետ՝ ներդնելու տեղեկատվական-վերլուծական հարթակ: Այս հարթակը կոչված է մոտիվացնելու և ներգրավելու անձնակազմը՝ թույլ տալով անհատներին գնահատել և գովել գործընկերների աշխատանքը և արժեքները: Ստեղծված արտակարգ դրության պայմաններում՝ Վիվա-ՄՏՍ-ը ձեռնարկում է բոլոր միջոցները` ապահովելու համար, որ աշխատանքի որակը և համապատասխան արժեքները պահպանվեն բարձր չափանիշներով, և որ աշխատակիցները շարունակաբար գնահատված լինեն:
Ի՞նչ է մարդկային ռեսուրսների կառավարման մեջ կիրառվող ներգրավվածությունը՝ որպես հասկացություն: Այն ենթադրում է կազմակերպության արժեքներին հավատարմություն, գիտելիք ու հմտությունները կիսելը, կազմակերպության առջև դրված նպատակներին ծառայեցնելը, պատասխանատվությունը թե՛ հաջողության, և թե՛ ձախողման համար, փոխադարձ հարգանքն ու գործընկերոջը ձեռք մեկնելը՝ թիմային առաջադրանքը բարեհաջող ավարտին հասցնելու համար:
«Առհասարակ, Վիվա-ՄՏՍ ասելով՝ մենք առաջին հերթին հասկանում ենք ընկերության ամենամեծ հարստությունը՝ մեր աշխատակիցներին: Նրանց շնորհիվ մեր ընկերությունում պահպանվում են աշխատանքային էթիկայի կանոնները, գործում են արժեքներ և կա հարգանք՝ ոչ միայն մեր հաճախորդների և շահագրգիռ կողմերի, այլև մեր համայնքի և շրջակա միջավայրի նկատմամբ: Մեզ համար աշխատակիցն առաջընթացի շարժիչ ուժն է: «Lucky Carrot» հարթակը հնարավորություն կընձեռի աշխատակիցներին արտահայտել իրենց գնահատանքը գործընկերներին, օգնել բարելավել մեր արտադրողականությունը և պարբերաբար ստանալ վերլուծական հաշվետվություններ, որոնք կօգնեն մեզ գտնել բարելավման նոր գործիքներ: Մենք հպարտ ենք, որ համագործակցում ենք «Lucky Carrot»-ի հետ, որն ապացուցել է, որը լուսավոր ու տաղանդավոր հայ երիտասարդների կողմից ստեղծված՝ նորաձև, թարմ, ժամանակակից և օգտակար ստարտափ է Հայաստանում», - ասել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
««Lucky Carrot»-ի առաջարկին ծանոթանալուն պես՝ Վիվա-ՄՏՍ-ը մեծ հետաքրքրություն ցուցաբերեց: Ընկերության արագ ու պրոֆեսիոնալ արձագանքին հետևեցին հանդիպումներ և բանակցություններ. ամիսների աշխատանքի արդյունքում այսօր մենք ստորագրում ենք փոխըմբռնման հուշագիր», - նշել է «Lucky Carrot»-ի համահիմնադիր և տնօրեն Մարիամ Գյուլումյանը։
«Lucky Carrot» համակարգը թույլ է տալիս աշխատակիցներին շնորհակալություն հայտնել միմյանց՝ առցանց ուղարկելով խրախուսական միավորներ՝ «գազար» ստիկերներ՝ նշելով կազմակերպության հիմնական արժեքները, որոնք առնչվում են տվյալ աշխատակցի կողմից կատարված աշխատանքին:
«Վիվա-ՄՏՍ-ը գնահատում է այն օգուտները, որ «Lucky Carrot» համակարգն ընձեռում է, և այդ կերպ աջակցում է մեզ խթանել «Lucky Carrot»-ի առաջխաղացումը տեղական շուկայում: Մեր թիմի համար սա նաև ահռելի փորձ ձեռք բերելու հնարավորություն է։ Այս նախաձեռնությունը մեզ միանշանակ կօգնի պատրաստ լինել աշխատելու մեծ ընկերությունների հետ և արագ աճ գրանցելու միջազգային շուկայում՝ հատկապես ԱՄԷ-ում և Մերձբալթյան երկրներում, ինչպես և պլանավորել ենք», - նշել է Մարիամ Գյուլումյանը։

Viva-MTS integrates the “Lucky Carrot” platform to increase employee engagement, cooperation and productivity
19/05/2020 19:00
It is a known fact that organizations that have engaged and productive teams assure better productivity and innovation. With the recent changes in organizational behaviors and workforce, companies need to address new challenges and changes with the help of productive teams, increased agility and cooperative spirit.
Viva-MTS signed a cooperation agreement with the Armenian startup “Lucky Carrot” to implement an information-analytical platform. The platform is meant to motivate and engage staff by allowing individuals to appreciate and commend the work and values of colleagues. Considering the current state of emergency, Viva-MTS is taking every measure to ensure that the quality of work and relevant values are kept at high standards, and that it continuously appreciates its employees.
What is engagement as a concept used in Human Resource Management?  It means sharing company values and loyalty, using knowledge and skills for the benefit of the company’s goals, taking credit and responsibility for success and failure, express mutual respect and lend a hand to a co-worker in order to successfully complete the team’s task.
“When we talk about Viva-MTS, we immediately think of one of our biggest assets - our employees. Thanks to them, our Company upholds strong work ethics, values and respect, not just towards our customers and stakeholders, but to our community and environment as well. The employee is our driving force. The new “Lucky Carrot” platform will pave the way for employees to share appreciation to their colleagues, to help improve our productivity and to obtain regular analytical reports to help us identify new instruments for improvement. We are proud to collaborate with “Lucky Carrot” which has proven to be a fashionable, fresh, modern and useful startup in Armenia, with bright and talented young Armenians,” Viva-MTS General Manager Ralph Yirikian said.
“Viva-MTS expressed interest in our proposal soon after receiving it. Quick and professional responses from the Company were followed by meetings and negotiations. As a result of our diligent cooperation these past few months, we very happy to be signing a Memorandum of Understanding today,” stated Mariam Gyulumyan, the co-founder and CEO of “Lucky Carrot”.
“Lucky Carrot” lets employees to thank one another by sending virtual “carrots” and identifying the Company’s core values relevant to the employee’s work. Unlike other similar platforms that exist in the global market, “Lucky Carrot” additionally incorporates tools for companies to conduct profound and comprehensive assessments and analysis relevant to dynamics of team work, product development, and services, among others.
“Viva-MTS appreciates the value that “Lucky Carrot” has to offer, and has been supportive in helping us increase our relevance in the local market by implementing this system in the company. This collaboration will serve useful for our team to increase our know-how and develop larger ideas to work with larger companies and to grow in the global market, such as the UAE and the Baltic States as we have planned,” mentioned Mariam Gyulumyan.