Միքայել Մինասյանի գրառումից հետո ԱԱԾ-ն նոր հանձնարարություն կստանա՝ սատանաներ փնտրել արդեն «Իմ քայլ»-ի ներսում. քաղտեխնոլոգ
20/05/2020 19:42
Ես սպասում եմ, որ Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանի ֆեյսբուքյան վերջին գրառումից հետո ԱԱԾ-ն նոր հանձնարարություն կստանա՝ սատանաներ փնտրել արդեն «Իմ քայլ»-ի ներսում, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նման տեսակետ հայտնեց քաղտեխնոլոգ Կարեն Քոչարյանը:
«Այդքան բան: Ուրիշ ավելացնելու բան չունեմ», - նշեց նա:
Հիշեցնենք, որ ֆեյսբուքյան իր վերջին գրառման մեջ Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը նախ նշել էր՝ Հայաստանը տապալել է համավարակի դեմ պայքարը, ապա ներկայացրել էր ճգնաժամից դուրս գալու հնարավորության կոնկրետ ու իրատեսական իր առաջարկները։
«Ես իսկապես համոզված եմ, որ մեր երկիրը դեռ ունի շանս ու պոտենցիալ՝ կորոնավիրուսից հետո ստեղծված ճգնաժամը հաղթահարելու համար։ Այդ լուծման բանալին իշխող քաղաքական ուժի ձեռքում է։ Դեռ։ Որպեսզի հակաճգնաժամային պլանն աշխատի, պետք է սկսել ամենահիմնականից՝ մեկուսացնել ու վարչապետի պաշտոնից հեռացնել Նիկոլ Փաշինյանին։ Իշխող քաղաքական ուժի համար սա թերևս ամենացավոտ որոշումն է, բայց առանց որի ոչ մի այլ քայլ չի աշխատի», - գրել էր Միքայել Մինասյանը:

NSS to get instruction to search for satans inside My Step after Mikayel Minasyan's post: political technologist
20/05/2020 20:00
The Armenian National Security Service will get new instruction after the recent status of the ex-ambassador to Vatican Mikayel Minasyan to search for satans inside My Step, political technologist Karen Kocharyan told Aysor.am.
“That’s it. I have nothing to add,” he noted.
Ex-ambassador to the Holy See Mikayel Minasyan wrote a post today noting that Armenia has failed the fight against the epidemic and then presented his concrete and realistic proposals on how to get out of the crisis.
“I am really convinced that our country still has a chance and potential to overcome the crisis after coronavirus. The key to this solution is in the hands of the ruling political force. Yet. For the anti-crisis plan to work, it is necessary to start from the most significant – isolate and remove Nikol Pashinyan from the post of the prime minister. For the ruling political force this is probably the most painful decision but without it no other step will work,” Minasyan wrote.