Խորվաթիայի խորհրդարանական ընտրությունները տեղի կունենան հուլիսի 5-ին
Խորվաթիայի նախագահ Զորան Միլանովիչը երկրում խորհրդարանական ընտրությունների օր է նշանակել հուլիսի 5-ը, հայտնել են նրա վարչակազմից:
Խորվաթիայի խորհրդարանն ինքնալուծարվել է անցած երկուշաբթի:
«Խորվաթիայի Հանրապետության նախագահ Զորան Միլանովիչը որոշել է ընտրություններ անցկացնել խորվաթական խորհրդարանի համար: Ըստ որոշման՝ Խորվաթիայի հանրապետության ընտրատեղամասերում քվեարկությունը տեղի կունենա կիրակի՝ հուլիսի 5-ին, իսկ դիվանագիտական և հյուպատոսական առաքելությունների ընտրատեղամասերում քվեարկությունը տեղի կունենա շաբաթ՝ հուլիսի 4-ին, և կիրակի՝ հուլիսի 5-ին », - ասված է նախագահի աշխատակազմի հաղորդագրության մեջ:

Президент Хорватии назначил выборы в парламент на 5 июля
Президент Хорватии Зоран Миланович назначил проведение очередных парламентских выборов в стране на 5 июля, сообщила его администрация.
Сабор (парламент) Хорватии утвердил самороспуск для проведения выборов в минувший понедельник.
"Президент Республики Хорватия Зоран Миланович принял решение о проведении выборов в хорватский Сабор. Согласно решению, голосование на избирательных участках в республике Хорватия пройдет в воскресенье 5 июля, а голосование на участках в дипломатическо-консульских представительствах будет проведено в субботу, 4 июля, и в воскресенье, 5 июля", - сообщила администрация президента.