Նիկոլ Փաշինյանն Արցախում է. Նրան դիմավորել են Բակո Սահակյանն ու Արայիկ Հարությունյանը
Քիչ առաջ նախագահ Սահակյանի հետ Ստեփանակերտի օդանավակայանում դիմավորեցինք Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին և նրա տիկնոջը՝ Աննա Հակոբյանին, հայտնում է Արցախի նորընտիր նախագահ Արայիկ Հարությունյանը։
«Նրանք կմասնակցեն այսօր Շուշիում կայանալիք Ազգային ժողովի հատուկ նիստում իմ՝ որպես Արցախի Հանրապետության նորընտիր նախագահի, երդմնակալության հանդիսավոր արարողությանը:
Իսկ մայիսի 22-ին տեղի կունենա վարչապետ Փաշինյանի հետ մեր առաջին պաշտոնական աշխատանքային հանդիպումը, որի ընթացքում նախատեսված է քննարկել առաջիկա անելիքներին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ», - ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Հարությունյանը։

Никола Пашинян прибыл в Арцах
Немногим ранее вместе с президентом Саакяном встретили в аэропорту Степанакерта премьер-министра Армении Никола Пашиняна с супругой Анной Акопян, сообщает новоизбранный президент Республики Арцах Араик Арутюнян.
«Сегодня на специальном заседании Национального собрания в городе Шуши они примут участие в торжественной церемонии моей инаугурации как новоизбранного президента Республики Арцах.
А 22 мая состоится наша первая официальная рабочая встреча с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, в ходе которой предусматривается обсудить широкий круг вопросов, касающихся предстоящих действий», - написал на своей странице в Facebook Араик Арутюнян.