Հակառակորդը դիվերսիոն ներթափանցման փորձ է արել և հետ շպրտվել. ՊԲ-ն կորուստներ չունի
Մայիսի 22-ին ՊԲ զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ, հայտնում են ՊԲ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը և կորուստներ պատճառելով հետ շպրտել ելման դիրքեր: Ծավալված փոխհրաձգության ժամանակ ՊԲ-ն կորուստներ չի ունեցել:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կոչ է անում ադրբեջանական կողմին ձեռնպահ մնալ իրադրությունն արհեստականորեն լարելու անհեռանկար մարտավարությունից:
Հակառակ դեպքում առաջնագծում ստեղծված լարվածության ողջ պատասխանատվությունը ընկնելու է ադրբեջանական կողմի վրա:

The Azerbaijani side initiated a subversive act of intrusion on May 22 in the direction of one of the guard posts of the Artsakh Defense Army.
Defense Army’s press service reports that the frontline units detected the advance of the Azerbaijani special detachments and threw them back to their starting positions inflicting them casualties.
The defense army did not suffer any casualties.
The Defense Ministry of the Republic of Artsakh calls the Azerbaijani side to refrain from unpromising tactics of artificial escalation of the situation.
“In the opposite case, the whole responsibility for the created escalation on the Line of Contact will lay on the Azerbaijani side,” the Defense Ministry said.