Հակառակորդը դիվերսիոն ներթափանցման փորձ է արել և հետ շպրտվել. ՊԲ-ն կորուստներ չունի
Մայիսի 22-ին ՊԲ զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ, հայտնում են ՊԲ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը և կորուստներ պատճառելով հետ շպրտել ելման դիրքեր: Ծավալված փոխհրաձգության ժամանակ ՊԲ-ն կորուստներ չի ունեցել:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կոչ է անում ադրբեջանական կողմին ձեռնպահ մնալ իրադրությունն արհեստականորեն լարելու անհեռանկար մարտավարությունից:
Հակառակ դեպքում առաջնագծում ստեղծված լարվածության ողջ պատասխանատվությունը ընկնելու է ադրբեջանական կողմի վրա:

Пресечена попытка диверсионного проникновения Азербайджана, Армия обороны не понесла потерь
Азербайджан 22 мая предпринял попытку диверсионного проникновения в направлении оборонительного участка одной из воинских частей Армии обороны Арцаха, сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.
Передовые подразделения Армии обороны вовремя засекли продвижение азербайджанских спецназовцев и, нанеся потери, отбросили противника на исходные позиции. Во время перестрелки Армия обороны никаких потерь не понесла.
Министерство обороны Арцаха призывает азербайджанскую сторону воздержаться от бесперспективной стратегии искусственного обострения ситуации.
В противном случае вся ответственность за созданную на передовой напряженность ляжет на азербайджанскую сторону.