Նյու Յորքի նահանգում մարդկանց թույլատրվել է հավաքվել մինչև 10 հոգանոց խմբերով
Նյու Յորքի նահանգի իշխանությունները թուլացրել են կորոնավիրուսով վարակի պատճառով ներդրված սահմանափակող միջոցները և թույլ են տվել մարդկանց հավաքվել մինչև 10 հոգանոց խմբերով: Համապատասխան հայտարարությունը հրապարակվել է նահանգապետ Էնդրյու Կուոմոյի կայքում:
Նշվում է, որ ավելի վաղ թողարկված հրամանագիրը փոխոխվել է՝ հնարավորություն ընձեռելով տեղի բնակիչներին հավաքել մինչև 10 հոգով՝ կրոնական արարողությունների, ինչպես նաև միջոցառումների՝ Հիշատակի օրվա կապակցությամբ (մայիսի 25):
Այժմ խոսքը ցանկացած իրադարձության մասին: Այնուամենայնիվ, դեռևս պետք է պահպանվի սոցիալական տարածությունը և վարակի տարածումը կանխելու այլ միջոցները:
Ջոնս Հոփկինսի համալսարանի տվյալով՝ ԱՄՆ-ում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակի ավելի քան 1,6 միլիոն դեպք, մահացել է 96 հազար մարդ, ապաքինվգնվել՝ 350 հազարը:

В штате Нью-Йорк людям разрешили собираться группами до 10 человек
Власти штата Нью-Йорк ослабили ограничительные меры, введенные из-за коронавирусной инфекции, и позволили людям собираться группами до 10 человек. Соответствующее заявление опубликовано на сайте губернатора штата Эндрю Куомо.
Отмечается, что был изменен ранее выпущенный указ, предоставляющий возможность местным жителям собираться до 10 человек для проведения религиозных церемоний, а также мероприятий по случаю Дня поминовения (25 мая).
Теперь же речь идет о любых мероприятиях. Однако социальная дистанция и другие меры по недопущению распространения инфекции по-прежнему должны соблюдаться.
По данным американского университета Джона Хопкинса, в США зафиксировано свыше 1,6 млн случаев коронавируса, 96 тысяч человек скончались, 350 тысяч — выздоровели.