«Ժողովուրդ». Մխիթար Հայրապետյանը կրկին հնարավոր է ՝  հայտնվի գործադիրում
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր, Գիտության, կրթության, մշակույթի, սպորտի, երիտասարդության և սփյուռքի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մխիթար Հայրապետյանն առաջիկայում կարող է տեղափոխվել գործադիր մարմին:
Ըստ տեղեկությունների՝ Հայրապետյանն իր մտերիմ շրջապատում հայտարարել է, թե օրենսդիր մարմինն իր համար չէ, որևէ գործ չի կարողանում անել խորհրդրանում, դրա համար էլ նա ցանկանում է տեղափոխվել կառավարություն, որտեղ կկարողանա ավելի լավ ինքնադրսևորվել:
Հիշեցնենք, որ դեռևս ապրիլի 22-ին հրապարակումներ եղան, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության նիստի ժամանակ միջադեպ է եղել Մխիթար Հայրապետյանի և կրթության, գիտության, մշակույթի ու սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանի միջև։ Տեղեկությունների համաձայն՝ Հայրապետյանը նիստի ժամանակ դժգոհել էր Հարությունյանի գործունեությունից, հայտնել, որ այսպես շարունակվելու դեպքում ինքն իր մանդատը վայր կդնի։ Նա դժգոհ է կրթության բարեփոխումների ընթացքից։
Ըստ «ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հորդորել է Հայրապետյանին սպասել, մինչև լուծում գտնի: Երեկ «Ժողովուրդ» օրաթերթը փորձել է պարզել, թե Հայրապետյանը գործադիրում ինչ պաշտոնի է տեղափոխվում, սակայն նրա օգնականը հայտարարել է, թե նման բան չկա:

«Жоховурд»: Мхитар Айрапетян может снова оказаться в правительстве
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что депутат парламента от фракции «Мой шаг», председатель постоянной парламентской комиссии по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта Мхитар Айрапетян может вскоре снова оказаться в правительстве.
Согласно сведениям, Айрапетян заявил в близком кругу, что законодательный орган не его место, в парламенте не удается сделать какое-то дело, посему хочет перейти в правительство, чтобы лучше самореализоваться.
Напомним, еще 22 апреля были публикации о том, что на заседании правлении партии «Гражданский договор» между Мхитаром Айрапетяном и министром образования, науки, культуры и спорта Араиком Арутюняном произошел инцидент. Согласно сведениям, Айрапетян на заседании пожаловался на деятельность Арутюняна, заявив, что сложит свой мандат, если это будет продолжаться. Он выразил недовольство ходом образовательных реформ.
По сведениям издания, премьер-министр Никол Пашинян призвал Айрапетяна подождать, пока будет найдено решение. Вчера издание попыталось выяснить, на какую должность в правительстве переходит Айрапетян, однако его помощник заявил, что ничего подобного нет.