Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի բողոքները մակագրվել են Արմեն Դանիելյանին
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի  խափանման միջոցի վերաբերյալ փաստաբանների վերաքննիչ բողոքները մակագրվել են դատավոր Արմեն Դանիելյանին։
Նշենք, որ փաստաբանները ներկայացրել էին Ռ․ Քոչարյանի կալանավորումը ՀՀ և Արցախի նախկին վարչապետերի անձնական երաշխավորությամբ փոխարինելու,  կալանքը վերացնելու և նրա նկատմամբ գրավը թույլատրելի ճանաչելու միջնորդությունները։
Ռոբերտ Քոչարյանի համար անձնական երաշխավորություն են ներկայացրել Հայաստանի նախկին վարչապետներ Վազգեն Մանուկյանը, Խոսրով Հարությունյանը, Կարեն Կարապետյանը, Արցախի նախկին վարչապետ Անուշավան Դանիելյանը։
Մայիսի 13-ին դատավոր Աննա Դանիբեկյանը, սակայն, մերժեց միջնորդությունները, որի դեմ էլ պաշտպանական կողը վերաքննիչ բողոք է ներկայացրել։

Апелляционные жалобы адвокатов Роберта Кочаряна завизированы на имя судьи Армена Даниеляна
Апелляционные жалобы адвокатов об изменении меры пресечения в отношении второго президента Армении Роберта Кочаряна завизированы на имя судьи Армена Даниеляна.
Отметим, что адвокаты представили ходатайства об освобождении Роберта Кочаряна под личное поручительство бывших премьер-министров Армении и Арцаха, отмене меры пресечения в виде ареста и признании допустимым применение залога в его отношении.
В качестве личных гарантов в выступили бывшие премьер-министры Армении Вазген Манукян, Хосров Арутюнян, Карен Карапетян и бывший премьер-министр Арцаха Анушаван Даниелян.
Однако 13 мая судья суда общей юрисдикции Еревана Анна Данибекян отклонила ходатайства,  команда адвокатов Роберта Кочаряна представила апелляционную жалобу против решения суда.