Պատրաստվում ենք շարունակել մեր աշխատանքներն էլ ավելի ուժեղ, էլ ավելի բովանդակային և հասցեական. Թանդիլյան
25/05/2020 15:38
«Լուսավոր Հայաստանն» ունի չհամաձայնվողների, այլ տեսակետներ ունեցողների շահերը պաշտպանելու առաքելություն, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Մանե Թանդիլյանը:
«Ի՞նչն է պետության հզորությունը, եթե ոչ այլակարծությունը: Եթե բոլորը պետք է համաձայնեն իշխանության հետ, այդ իշխանությունը դատապարտված է ձախողման: Մենք թույլ չենք տալու մեր երկրի ձախողումը: Մեր քաղաքացիներն ունեն շատ հետաքրքիր դիտարկումներ, դատողություններ, նրանք զարմանք են հայտնում իշխանության՝ բռնության արադարցման գործելաոճը: Մենք մտածում էինք, որ հեղափոխությունից հետո ազատ խոսքը մեր երկրում նահանջ չի ապրելու, և ես համոզմունք ունեմ, որ «Լուսավոր Հայաստանը» պարտավոր է անել այդ ծանր գործը: Դա բխում է մեր պետության ուժեղացման շահերից:
Մենք՝ անկախ իշխանության քաղաքական և իրավական գնահատականներից ունեցած դժգոհությունից, պատրաստվում ենք շարունակել մեր աշխատանքներն էլ ավելի ուժեղ, էլ ավելի բովանդակային և հասցեական», - ասաց Մանե Թանդիլյանը:

Мы намерены продолжать нашу работу более активно, более содержательно и целенаправленно – Мане Тандилян
25/05/2020 18:05
Миссия партии «Светлая Армения» в том, чтобы защитить несогласных, имеющих другую точку зрения, заявила сегодня в ходе встречи с журналистами депутат фракции «Светлая Армения» Мане Тандилян.
«Если не инакомыслие, то что является силой государства? Если все должны соглашаться с властью, то эта власть обречена на провал. Мы не позволим краха нашей страны. У наших граждан есть очень интересные замечания и соображения, они удивлены стилем действий властей, оправдывающих насилие. Мы думали, что после революции в нашей стране не будет регресса свободы слова, и я убеждена, что «Светлая Армения» обязана взять на себя это тяжелое дело. Это вытекает из интересов государства.
Независимо от политической и правовой оценки, недовольства властей, мы намерены продолжать нашу работу более активно, более содержательно и целенаправленно», - сказала Мане Тандилян.