Գեղարքունիքում կորոնավիրուսի դեպքերի թիվը հասել է 406-ի
Մայիսի 25-ի դրությամբ Գեղարքունիքի մարզում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 406 դեպք, որոնցից 204-ն՝ առողջացած, 6-ը՝ մահվան ելքով, հայտնեւմ է մարզպետ Գնել Սանոսյանը։
Այսպիսով` մարզում կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 37 նոր դեպք, 35 առողջացած և մահվան 1 նոր դեպք։
Մահվան դեպքի վերաբերյալ մարզպետը հայտնել է, որ պացիենտը եղել է 77 (տղամարդ) տարեկան և ունեցել է ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Նախկինում հայտարարվել էր նաև, որ արձանագրվել է մահվան դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Այդպիսի դեպքերի թիվը 1 է:
Հաստատված դեպքեր կան մարզի Վարդենիս, Մեծ Մասրիկ, Շատվան, Սոթք, Նորակերտ, Ծովինար, Ծովազարդ, Սևան, Դդմաշեն, Գեղամավան, Զովաբեր, Մարտունի (քաղաք), Խաչաղբյուր, Արեգունի, Լճաշեն, Ծակքար, Վերին Գետաշեն, Վարսեր, Արփունք, Ծովակ, Փոքր Մասրիկ, Վարդաձոր, Զոլաքար, Գեղամասար, Գանձակ, Չկալովկա, Աստղաձոր, Արծվանիստ, Ներքին Գետաշեն, Ձորագյուղ, Ծովագյուղ, Ակունք, Լուսակունք, Վաղաշեն և Գավառ համայնքներում:

Число подтвержденных случаев заражения коронавирусом в Гегаркунике достигло 406
По состоянию на 25 мая, число случаев заражения коронавирусом в Гегаркуникской области Армении достигло 406, из них выздоровели – 204, число случаев смерти – 6 сообщает губернатор Гнел Саносян.
Таким образом, в области подтверждено 37 новых случаев заражения коронавирусом, 35 человек выздоровели и зарегистрирован один случай смерти.
Губернатор отметил, что скончался 77-летний мужчина, у которого были сопутствующие хронические болезни.
В прошлом сообщалось также об одном случае, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, но причиной смерти стала другая болезнь.
Случаи заражения выявлены в общинах Варденис, Мец Масрик, Шатван, Сотк, Норакерт, Цовинар, Цовазард, Севан, Ддмашен, Гегамаван, Зовабер, Мартуни (город), Хачахпюр, Арегуни, Лчашен и Цаккар, Верин Геташен, Варсер, Арпунк, Цовак, Покр Масрик, Вардадзор, Золакар, Гегамасар, Гандзак, Чкаловка, Астхадзор, Арцванист, Неркин Геташен, Дзорагюх, Цовагюх, Акунк, Лусакерт, Вахашен, и Гавар.