Իսրայելցի զինվորականները կրակ են բացել իրենց վրա հարձակված երկու պաղեստինցու ուղղությամբ
Երկու պաղեստինցի փորձել է դանակահարել իսրայելցի զինվորականներին՝ Ռամալահից արևելք գտնվող Ամիհայ բնակավայրի մոտ և կանգնեցվել են բաց կրակով, ասվում է իսրայելական բանակի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:
«Հաղորդագրություն է ստացվել Ռամալլայի արևելքում գտնվող Ամիհայ բնակավայրի տարածքում դանակով հարձակման մասին: Երկու պաղեստինցի փորձել է հարձակվել ՑԱԽԱԼ-ի զինծառայողների վրա: Ի պատասխան՝ զորքերը կրակ են բացել կասկածյալների վրա», - ասվում է մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:
Իսրայելցիներից ոչ մեկը չի տուժել, հայտնել են զինվորականները: Երկու պաղեստինցիներ, ըստ ամենայնի, վիրավորվել են, բայց նրանց հաջողվել է փախչել դեպքի վայրից, հայտնում է իսրայելական 13 հեռուստաալիքը:

Израильские военные открыли огонь по двум напавшим на них палестинцам
Двое палестинцев пытались ударить ножом израильского военнослужащего около поселения Амихай к востоку от города Рамаллах и были остановлены открытым огнем, сообщила пресс-служба израильской армии.
"Получено сообщение о попытке ножевой атаки в районе поселения Амихай, к востоку от Рамаллаха. Двое подозреваемых пытались атаковать военнослужащих ЦАХАЛ, действовавших в этом районе. В ответ войска открыли огонь по подозреваемым", - говорится в сообщении пресс-службы.
Никто из израильтян не пострадал, сообщают военные. Двое палестинцев, судя по всему, были ранены, но сумели скрыться с места происшествия, сообщает 13 канал израильского телевидения.