Ռուբեն Հայրապետյանի որդին չի կալանավորվի. Դատարանը մերժել է միջնորդությունը
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը, դատավոր Ա.Հովհաննիսյանի նախագահությամբ, մերժել է ՀՖՖ նախկին նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի որդուն՝ Ռաֆիկ Հայրապետյանին կալանավորելու մասին քննիչի միջնորդությունը։
«Ռաֆիկ Հայրապետյանի ազատությունից զրկվելը հնարավոր չդարձավ միայն այն պատճառով, որ նրան մեղսագրված արարքներից միայն մեկով հաստատվեց հիմնավոր կասկածը և հաշվի առնելով, որ նա ունի երկու անչափահաս երեխա, հիմք ընդունելով 2018 թվականի համաներում հայտարարելու մասին օրենքի պահանջները՝ Երևան քաղաքի առաջին ատյանի դատարանի դատավոր Ա.Հովհաննիսյանն առաջնորդվելով Վճռաբեկ դատարանի հանրահայտ որոշման պահանջներով կայացրեց միակ հնարավոր օրինական որոշումը՝ մերժելով կալանավորման միջնորդությունը:
Այս իրավիճակում դատարանը չէր էլ կարող անդրադառնալ կալանավորման հիմքերին՝ այն հարցին, որ Ռաֆիկ Հայրապետյանի նկատմամբ հետախուզում է հայտարարված:

Сын Рубена Айрапетяна не будет арестован, суд отклонил ходатайство – Амрам Макинян
Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи А.Ованнисяна отклонил ходатайство следователя об аресте сына бывшего президента Федерации футбола Армении Рубена Айрапетяна – Рафика Айрапетяна.
«Рафика Айрапетяна не удалось лишить свободы только по той причине, что основательное подозрение было подтверждено лишь по одному из инкриминируемых ему преступлений и учитывая, что у него есть двое несовершеннолетних детей, принимая за основание требования закона об объявлении амнистии в 2018 году, судья суда первой инстанции общей юрисдикции Еревана А.Ованнисян, руководствуясь требованиями известного решения Кассационного суда, принял единственно возможное решение – отклонил ходатайство об аресте.
В данной ситуации суд не мог обратиться к основаниям ареста, к тому вопросу, что  Рафик Айрапетян объявлен в розыск.