«Դադարե՛ք ոչնչացնել մեր բարոյական արժեհամակարգը». Իվետա Տոնոյանը հարցում է ուղարկել ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանին (Տեսանյութ)
26/05/2020 12:29
ԲՀԿ պատգամավոր Իվետա Տոնոյանը զրուցել է համացանցում աղմուկ հանած տեսանյութի հեղինակ Դավիթ Աթանեսյանի հետ, որը հայտնել էր, որ Երևանի Կոմիտաս վարչական շրջանի Վրացական փողոցում «Օրգազմը Ձեզ համար կամ Դուք օրգազմի համար» վերնագրով գրքեր են բաժանել երեխաներին, այդ թվում՝ իր 9-ամյա որդուն:
«Դավիթը տեղեկացրեց, որ ինչ որ անծանոթ կին բակում խաղացող բոլոր երեխաներին բաժանել է այս գրքույկը: Արդեն իսկ հարցում եմ ուղարկել ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանին` թեմայի հետ կապված տեղեկատվություն տրամադրելու վերաբերյալ:
Սա արդեն դուրս է խելամտության ու բարոյականության բոլոր սահմաններից: Մենք պարտավոր ենք իմանալ, թե ովքեր են կանգնած այս սրբապղծության հետևում և պարտավոր ենք հետամուտ լինել, որպեսզի սա անողները ստանան օրենքով սահմանված կարգով ամենախիստ պատիժը:
Բարոյալքությունն այլևս համատարած դառնալու տենդենց է դրսևորում: Կանգ առե՛ք, դադարե՛ք ոչնչացնել մեր ազգային ու բարոյական արժեհամակարգը», - Facebook-ի իր էջում գրել է Տոնոյանը։

Прекратите уничтожать нашу нравственную систему ценностей – Ивета Тоноян отправила запрос Араику Арутюняну
26/05/2020 13:49
Депутат парламента от фракции «Процветающая Армения» Ивета Тоноян побеседовала с автором вызвавшего скандал в сети видеоролика Давида Атанесяна, который сообщил, что в Комитасе, на улице Врацакан в ереванском административном районе Арабкир детям раздали книжки под названием «Оргазм для вас или вы для оргазма», в том числе и его 9-летнему сыну.
«Давид сообщил, что какая-то незнакомая женщина раздала всем играющим во дворе детям эту книжку. Я уже направила запрос министру образования, науки, культуры и спорта Араику Арутюняну о предоставлении информации по этой теме.
Это выходит за все пределы разумности и нравственности. Мы обязаны знать, кто стоит за этим кощунством и обязаны проявить последовательность, чтобы сделавшие это были привлечены к наказанию по всей строгости закона.
Аморальность отныне грозит стать повсеместной тенденцией. Остановитесь, прекратите уничтожать нашу национальную и нравственную систему ценностей!» - написала Ивета Тоноян.