Տիգրան Աթանեսյանի հաղորդման կապակցությամբ հարուցված քրեական գործը Քննչական կոմիտեում վարույթ է ընդունվել
26/05/2020 17:13
2020թ. մայիսի 21-ին ՀՀ ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժնում Տիգրան Աթանեսյանի կողմից՝ իր և իր ընտանիքի անդամների հասցեին հայհոյանքներ, սպանության և մարմնական վնասվածքներ պատճառելու սպառնալիքներ հնչեցնելու վերաբերյալ ներկայացված հաղորդման հիման վրա՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 137-րդ հոդվածի (սպանության, առողջությանը ծանր վնաս պատճառելու կամ գույք ոչնչացնելու սպառնալիքը) 1-ին մասով հարուցված քրեական գործը 2020թ. մայիսի 26-ին վարույթ է ընդունվել ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Քանաքեռ-Զեյթունի քննչական բաժնում:
Ձեռնարկվում են քննչական գործողություններ և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները, միջադեպին մասնակից անձանց շրջանակը և ինքնությունը պարզելու, նրանց գործողություններն անհատականացնելու և քրեաիրավական գնահատական տալու ուղղությամբ:

В СК Армении возбуждено уголовное дело на основании сообщения Тиграна Атанесяна
Уголовное дело, возбужденное на основании сообщения 21 мая Тиграна Атанесяна в отдел полиции Канакер-Зейтун об озвученных в его адрес и адрес членов его семьи ругательствах, угрозах убийства и нанесении телесных повреждений по ч.1 ст.137 УК Армении (угроза убийством, причинением тяжкого вреда здоровью или уничтожением имущества), 26 мая принято к производству в следственном отделе по административному району Канакер-Зейтун города Ереван.
Из Следственного комитета сообщают, что предпринимаются следственные действия и оперативно-розыскные мероприятия с целью выяснения всех обстоятельств инцидента, выяснения круга и личности участников инцидента, индивидуализации действий участников инцидента и дачи им уголовно-правовой оценки.