Մեր քաղաքական թիմում Տիգրան Ավինյանին Արայիկ Հարությունյանով փոխարինելու քննարկում չունենք․ Ալեն Սիմոնյան
27/05/2020 17:35
ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը հերքում է խոսակցություններն այն մասին, որ արտակարգ դրության ավարտից հետո փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանին կփոխարինի ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանը։
«Ձեր ասած ԶԼՄ-ում կարդացել եմ շատ ավելի հետաքրքիր հոդվածներ, քան «Հազար ու մի գիշերվա» մեջ եմ կարդացել։ Զերծ կմնամ նման մեկնաբանություններից, որովհետև քաղաքական թիմում նման քննարկում չունենք», - ասաց Սիմոնյանը։

В нашей политической команде не обсуждается вопрос замены Тиграна Авиняна Араиком Арутюняном – Ален Симонян
27/05/2020 18:59
Вице-спикер парламента Армении Ален Симонян опровергает разговоры о том, что после завершения чрезвычайного положения вице-премьера Тиграна Авиняна заменит министр образования, науки, культуры и спорта Араик Арутюнян.
«В упомянутом вами СМИ я читал более интересные статьи, чем в книге «Тысяча и одна ночь». Я воздержусь от комментариев, поскольку в нашей политической команде таких обсуждений нет», - сказал Ален Симонян.