Անչափահասը ոստիկաններին ասել է, որ օրգազմի մասին պատմող գիրքը գտել է շենքի հարևանությամբ գտնվող խոտածածկ տարածքից
27/05/2020 16:58
«Facebook» սոցիալական կայքում Դավիթ Աթանեսյան օգտատերը տեղադրել էր տեսանյութ, որտեղ ասվում էր, որ իր 9 տարեկան որդուն և բակում խաղացող երեխաներին է մոտեցել մի անծանոթ կին և բաժանել սրբապղծություն տարածող գրքեր, ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացնում է Ոստիկանության քրեական հետախուզության երրորդ վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ Նելլի Դուրյանը։
«ՀՀ ոստիկանության անչափահասների գործերով և ընտանեկան բռնության դեմ պայքարի ստորաբաժանման ծառայողները վերոհիշյալ նյութի հետքերով ստուգումներ և պարզաբանումներ են իրականացրել, ոստիկանության Արաբկիրի բաժին է հրավիրվել «Facebook» սոցիալական կայքի օգտատերը՝ անչափահաս որդու հետ: Զրույցի ընթացքում տղան նշել է, որ գիրքն իրեն ոչ ոք չի տվել, այլ այն գտել է շենքի հարևանությամբ գտնվող խոտածածկ տարածքից, և մատնացույց է արել վայրը, որտեղից գտել է գիրքը։ Ոստիկանության Արաբկիրի բաժնում փաստով նախապատրաստվում են նյութեր», - գրել է նա։
Ավելի վաղ ֆեյսբուքյան օգտատեր Դավիթ Աթանեսյանը տեսանյութ էր հրապարակել, որում նշում է, որ Երևանի Կոմիտաս վարչական շրջանի Վրացական փողոցում «Օրգազմը ձեզ համար կամ դուք օրգազմի համար» վերնագրով գրքեր են բաժանել երեխաներին, այդ թվում՝ իր 9-ամյա որդուն:

Несовершеннолетний рассказал полиции, что нашел рассказывающую об оргазме книжку на лужайке возле здания
27/05/2020 18:19
Пользователь социальной сети Facebook Давид Атанесян опубликовал видеоматериал, в котором говорилось, что к его 9-летнему сыну и играющим во дворе детям подошла какая-то неизвестная женщина и раздала книги под названием «Оргазм для Вас или Вы для оргазма». Об этом сообщила на своей странице в Facebook начальник третьего управления Главного управления уголовного розыска полиции полковник Нелли Дурян.
«Служащие подразделения полиции по делам несовершеннолетних и борьбе с семейным насилием по следам вышеуказанного материала провели проверки и разъяснения, в Арабкирский отдел полиции был приглашен пользователь Facebook со своим несовершеннолетним сыном. В ходе беседы мальчик сказал, что книгу ему никто не давал, а он нашел её на лужайке возле здания, и показал место, где нашел книгу. По факту в Арабкирском отделе полиции подготавливаются материалы», - написала она.
Ранее пользователь Facebook Давид Атанесян опубликовал видеоматериал, в котором отмечается, что в Комитасе, на ул. Врацакан (административный район Арабкир) детям раздавали книжки под названием «Оргазм для вас или вы для оргазма», в том числе его 9-летнему сыну.