Աֆղանստանում թալիբների հարձակման հետևանքով զոհվել է յոթ մարդ
Առնվազն յոթ զինծառայող է սպանվել Աֆղանստանի հյուսիսարևելյան  Փարվան նահանգում արմատական   «Թալիբան» շարժման զինյալների հետ բախման հետևանքով, հայտնում է Tolo News-ը՝ հղում անելով նահանգապետի ներկայացուցիչ Վահիդա Շահքարի հայտարարությանը:
«Առնվազն յոթ աֆղանական զինվորական է սպանվել, ևս մեկը՝ վիրավորվել, երբ չորեքշաբթի երեկոյան թալիբանները հարձակվել են Փարվանի նահանգի հյուսիսում անցակետի վրա», - ասել է Շահքարը:
Միևնույն ժամանակ, անվտանգության ծառայության աղբյուրի համաձայն, անցակետում հարձակման հետևանքով զոհվել է առնվազն 10 զինծառայող:

В Афганистане около семи человек погибли при атаке талибов
По меньшей мере семь военнослужащих погибли в результате столкновения с боевиками радикального движения "Талибан" в провинции Парван в северо-восточной части Афганистана, сообщает телеканал Tolo News со ссылкой на заявление представителя губернатора провинции Вахиды Шахкар.
"По меньшей мере семь афганских военнослужащих были убиты, еще один ранен, когда "Талибан" атаковал контрольно-пропускной пункт на севере провинции Парван в среду вечером", - завила Шахкар.
В то же время, по словам источника в службе безопасности, в результате атаки на КПП погибли по меньшей мере 10 военнослужащих.