Ապագա, որը պիտի լինի մեր ժողովրդինը՝ լուսավոր, միասնական և հզոր հայրենիքով, ամուր պետականությամբ. ՀՀ ՍԴ նախագահի շնորհավորական ուղերձը
28/05/2020 14:01
Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հանրապետության տոնի կապակցությամբ:
Դժվար է գերագնահատել օրվա խորհուրդը. անկախ պետականության վերականգնում, վերածնունդ, հայ ազգի հերոսական կերպարի արտացոլում, նոր փորձություններին որպես պետականորեն կազմակերպված ազգ դիմագրավելու մեկնարկ, նոր սկիզբ։
Պարույր Սևակն ասում էր. «․․․սերունդներ, Դուք ձեզ ճանաչե՛ք Սարդարապատից»։
Իմ խորին համոզմամբ, նշվածը ոչ միայն անցյալը ճանաչելու, այլև փառահեղ անցյալի գիտակցմամբ ու նշանավորմամբ ներկան ստեղծելու ու ապագան կերտելու մասին է։ Ապագա, որը պիտի լինի մեր ժողովրդինը՝ լուսավոր, միասնական և հզոր հայրենիքով, ամուր պետականությամբ։

Грайр Товмасян: Будущее, которое должно принадлежать нашему народу –  светлая, единая и сильная Родина, с крепкой государственностью
28/05/2020 14:39
Грайр Товмасян: Будущее, которое должно принадлежать нашему народу – светлая, единая и сильная Родина, с крепкой государственностью
Председатель Конституционного суда Армении Грайр Товмасян направил поздравительное послание по случаю Праздника Республики.
«Сложно переоценить значения дня – восстановление независимой государственности, возрождение, отражение героического образа армянской нации, начало противостояния новым испытаниям как государственно организованной нации, новое начало.
Паруйр Севак говорил: "… поколения, Вы познавайте себя с Сардарапата".
Я глубоко убежден в том, что, сказанное касается не только познания прошлого, но и построения настоящего и будущего с осознанием и приданием значимости славному прошлому. Будущее, которое должно принадлежать нашему народу –  светлая, единая и сильная Родина, с крепкой государственностью.