Էդմոն Մարուքյանը նշանակվել է Ռումինիայի անդամության պարտավորությունների կատարման հարցերով համազեկուցող
29/05/2020 14:26
Ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը նշանակվել է Ռումինիայի անդամության պարտավորությունների կատարման հարցերով համազեկուցող։ Այս մասին նա տեղեկացրել է իր ֆեյսբուքյան էջում։
«Ուրախությամբ տեղեկացնում եմ, որ Եվրոպայի խորհրդի Խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ)՝ Մոնիթորինգի հանձնաժողովի մայիսի 27֊ի նիստում, հանձնաժողովի կողմից նշանակվել եմ Ռումինիայի անդամության պարտավորությունների կատարման հարցերով համազեկուցող։
Ռումիանիայի հարցերով երկրորդ համազեկուցող է նշանակվել նորվեգացի պատվիրակ Ջեթ Քրիսթենսընը։
Ստուգեցի ԵԽԽՎ արխիվը։ Պարզվեց՝ վերջին անգամ Հայաստանից այլ երկրի համազեկուցող ենք ունեցել 2007 թվականին», - գրել է Մարուքյանը։

Armenia opposition party leader is appointed PACE co-rapporteur on Romania
Head of the Armenia's NA's opposition Bright Armenia faction Edmon Marukyan has been appointed PACE's co-rapporteur on matters of implementation of the membership obligations of Romania.
"I am happy to announce that at the May 27 meeting of the Monitoring Committee of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE), I have been appointed by the committee as co-rapporteur on the matters of implementation of the membership obligations of Romania,"Marukyan wrote on his Facebook page.
"I checked the PACE archive. It turned out that the last time we had a co-rapporteur from Armenia for another country was in 2007,” he added.