Էդմոն Մարուքյանը նշանակվել է Ռումինիայի անդամության պարտավորությունների կատարման հարցերով համազեկուցող
29/05/2020 14:26
Ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը նշանակվել է Ռումինիայի անդամության պարտավորությունների կատարման հարցերով համազեկուցող։ Այս մասին նա տեղեկացրել է իր ֆեյսբուքյան էջում։
«Ուրախությամբ տեղեկացնում եմ, որ Եվրոպայի խորհրդի Խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ)՝ Մոնիթորինգի հանձնաժողովի մայիսի 27֊ի նիստում, հանձնաժողովի կողմից նշանակվել եմ Ռումինիայի անդամության պարտավորությունների կատարման հարցերով համազեկուցող։
Ռումիանիայի հարցերով երկրորդ համազեկուցող է նշանակվել նորվեգացի պատվիրակ Ջեթ Քրիսթենսընը։
Ստուգեցի ԵԽԽՎ արխիվը։ Պարզվեց՝ վերջին անգամ Հայաստանից այլ երկրի համազեկուցող ենք ունեցել 2007 թվականին», - գրել է Մարուքյանը։

Эдмон Марукян назначен содокладчиком ПАСЕ по вопросам исполнения обязательств Румынией
Руководитель парламентской фракции «Светлая Армения» Эдмон Марукян назначен содокладчиком по вопросам выполнения Румынией обязательств в рамках членства в Совете Европы.
«Рад сообщить, что на заседании комитета Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) по мониторингу 27 мая меня назначили содокладчиком по вопросам исполнения обязательств Румынии по членству. Вторым содокладчиком назначен норвежский делегат Джет Кристенсен.
Я проверил архив ПАСЕ. Оказалось, что в последний раз содокладчик по другой стране от Армении был в 2007 году», - написал Эдмон Марукян.