Աֆղանստանում զինյալների հարձակման հետևանքով զոհվել է 15 զինծառայող
Աֆղանստանի ազգային բանակի և սահմանապահ զորքերի առնվազն 15 անդամ է զոհվել, 9-ը՝ վիրավորվել, երկրի արևելքում գտնվող Պակտիա նահանգում գրոհայինների մի քանի հարձակումների հետևանքով, РИА Новости-ին հայտնել է Պատան շրջանի ղեկավար Էյդ Մոհամմադ Ահմադզայը:
«Անցած գիշեր զինյալները գրոհել են բանակի և սահմանային երեք անցակետերի վրա… բախումները շարունակվել են մինչև առավոտ», - ասել է նա:
Տեղի բնակիչների խոսքով՝ գրոհայիններն առավելություն են ունեցել, սակայն Ահմադզայը հերքել է այդ լուրը՝ նշելով, որ մի քանի գրոհային սպանվել կամ վիրավորվել է:

В Афганистане 15 военных погибли при атаке боевиков
По меньшей мере 15 военнослужащих национальной армии Афганистана и пограничных войск погибли и еще 9 получили ранения в результате нескольких атак боевиков в провинции Пактия на востоке Афганистана, сообщил РИА Новости глава района Патан Эйд Мохаммад Ахмадзай (Eiyd Mohammad Ahmadzai).
"Прошлой ночью боевики атаковали три армейских и пограничных КПП... столкновения продолжались до утра", - заявил он.
По словам местных жителей, боевикам удалось взять верх, однако Ахмадзай опроверг это сообщение, отметив, что несколько нападавших были убиты или ранены.