Աշխարհում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացածների թիվը գերազանցել է 360 հազարը
Աշխարհում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացությունների թիվը հասել է 360 332 -ի՝ մեկ օրում ավելանալով 4644-ով, վկայում են Ջոնս Հոփկինսի համալսարանի տվյալները:
Ընդհանուր առմամբ, համալսարանի տվյալներով՝ աշխարհում կա COVID-19-ով վարակված 5 813 919 մարդ, մեկ օրում վարակվածների թվի աճը կազմել է 118 764, ավելի քան 2.4 միլիոնը բուժվել է:
Համաձայն «Worldometer» պորտալի՝ վարակի տարածման սկզբից ի վեր կորոնավիրուս է հայտնաբերվել 5 909 003 մարդու մոտ, մահվան դեպքերի թիվը գերազանցել է 362 հազարը, ավելի քան 2,58 միլիոնը բուժվել է:

Число жертв коронавируса в мире превысило 360 тыс. человек
Число скончавшихся от связанных с коронавирусом заболеваний в мире на 8:00 пятницы о московскому времени достигло 360 332 человек, увеличившись за сутки на 4 644, сообщил американский университет Джонса Хопкинса.
Всего в мире, по данным университета, на это время насчитывалось 5 813 919 инфицированных COVID-19 (рост за сутки составил 118 764), излечились более 2,4 млн человек.
Между тем, по сообщению портала Worldometer, специализирующегося на статистике, связанной с важнейшими событиями в мире, коронавирусом с начала его распространения заразились 5 909 003 человека, количество смертельных случаев превысило 362 тыс., излечились более 2,58 млн.