Վարչապետը վարակակիր է եղել, ինձ թուղթ է փոխանցել, Մարուքյանը սուրճ է խմել, իմքայլականները կոնտակտի մեջ են եղել․ մեր հիմնարկի հետ ի՞նչ ա լինելու․ Տիգրան Ուրիխանյան (Տեսանյութ)
01/06/2020 11:16
ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանը հետաքրքվեց ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանից, թե ինչպես է ԱԺ-ն շարունակելու աշխատանքներն այն դեպքում, երբ վարչապետի՝ կորոնավիրուսի թեստը դրական է եղել, իսկ վերջինս նախորդ շաբաթ ԱԺ-ում պատգամավորների հետ շփումներ է ունեցել։
«Դա նշանակում է, որ վարչապետը օրեր, նույնիսկ շաբաթներ առաջ վարակակիր է եղել։ Օրինակ, անցած օրը թուղթ տվեց ինձ, ստիպված վեցրեցի, Մարուքյանը սուրճ էր խմում, և ձեզանից շատերը, հարգարժան իմքայլականներ, կոնտակտի մեջ է եղել, այսինքն՝ մեզանից շատերը կոնտակտավոր անձեր են, հիմա մեր հիմնարկի հետ ի՞նչ ա լինելու», - ասաց Ուրիխանյանը։
ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանն էլ նշեց, որ այս հարցին ինքը պատասխանել է՝ նկատելով, որ հնարավորության դեպքում նորից կանդադառնա այդ հարցին։
Հիշեցնենք՝ առավոտյան վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, որ ինքն ընտանիքի հետ վարակվել է կորոնավիրուսով։

Премьер был носителем вируса, он передал мне документ, Марукян пил с ним кофе,  депутаты фракции «Мой шаг» контактировали с ним – Тигран Уриханян о дальнейшей деятельности парламента
01/06/2020 12:46
Премьер был носителем вируса, он передал мне документ, Марукян пил с ним кофе, депутаты фракции «Мой шаг» контактировали с ним – Тигран Уриханян о дальнейшей деятельности парламента
Депутат парламента Тигран Уриханян сегодня поинтересовался у спикера Национального Собрания Арарата Мирзояна о дальнейшей деятельности законодательного органа в условиях, когда у премьер-министра диагностирован коронавирус, при этом на прошлой неделе он общался с депутатами парламента.
«Это значит, что уже в течение несколько дней и даже недель премьер-министр был носителем вируса. Например, он дал мне документ, который я вынужденно взял, Эдмон Марукян пил с ним кофе и многие из вас уважаемые члены фракции «Мой шаг» контактировали с ним. То есть, многие из нас – контактировавшие лица, что будет с нашим учреждением», - сказал Тигран Уриханян.
Председатель парламента Арарат Мирзоян заявил, что он уже ответил на этот вопрос, отметив, что при возможности снова обратиться к этой теме.
Напомним, сегодня утром премьер-министр Никол Пашинян сообщил, что он и его семья заразились коронавирусом.