Երբ եղել եմ իրենց տանը, ոչ մի կոնտակտ չենք ունեցել վարչապետի, Աննա Հակոբյանի կամ երեխաների հետ, այնուամենայնիվ, այսօր թեստ եմ հանձնելու․ Հրաչյա Հակոբյան
01/06/2020 13:48
Վտանգ չեմ տեսնում, որ պետք է մեկուսանամ, բայց այսօր թեստ եմ հանձնելու ապահովության համար, լրագրողներին ասաց «Իմ քայլի» պատգամավոր, Աննա Հակոբյանի եղբայր Հրաչյա Հակոբյանը՝ խոսելով վարչապետի և նրա ընտանիքի անդամների՝ կորոնավիրուսով վարակվելու մասին:
«Այս պահին որևէ առիթ չունեմ մեկուսանալու, որովհետև որքան շփումը եղել է, ոչ մի կոնտակտ չենք ունեցել վարչապետի հետ, Աննա Հակոբյանի կամ երեխաների հետ։ Այսինքն՝ երբ ես եղել եմ իրենց տանը, ոչ մի ձևով կոնտակտի դուրս չենք եկել իրար հետ, տուն մտնելիս տնից դուրս գալիս ախտահանվել եմ, եղել եմ դիմակով, այնպես որ որևէ վտանգ այս պահի դրությամբ ես չեմ տեսնում, որ մեկուսանամ, բայց, այնուամենայնիվ, այսօր ես հանձնելու եմ թեստ՝ ապահովության համար։ Անգամ այս պարագայում ԱԺ-ում շփումները մաքսիմալ հեռավորության վրա եմ ունենում», - ասաց նա։
Ավելի վաղ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, որ իր ու ընտանիքի անդամների մոտ կորոնավիրուս է հայտնաբերվել։

Когда я бывал у них дома, с премьер-министром, Анной Акопян или детьми не контактировал, тем не менее, сегодня сдам тест – Грачья Акопян
01/06/2020 14:50
Я не вижу опасности, необходимости в самоизоляции, но сегодня сдам тест для надежности, заявил журналистам депутат парламента от правящего блока «Мой шаг», брат Анны Акопян Грачья Акопян, касаясь заражения премьер-министра и его семьи коронавирусом.
«Сейчас у меня нет никого повода для самоизоляции, поскольку во время общения у меня не было никакого контакта с премьер-министром, Анной Акопян или детьми. То есть, когда я бывал у них дома, мы каким-либо образом не контактировали с ними, я при входе и выходе дезинфицировал руки, был в маске, посему я не вижу сейчас какой-то опасности, чтобы изолироваться. Однако, тем не менее, сегодня я сдам тест для надежности. Даже в этих условиях я соблюдаю во время общения в парламенте максимальную дистанцию», - сказал он.
Напомним, ранее премьер-министр Никол Пашинян сообщил, что он и его семья заразились коронавирусом, проведенные тесты показали положительный результат.