Հակահամաճարակային անվտանգության ուղղությամբ իրականացվող միջոցառումներն առավել խստացվում են
Ոստիկանությունը, տեսչական մարմիններն ու պետական մյուս կառույցները հանրապետության ողջ տարածքում իրականացնում են արտակարգ ռեժիմով ծառայություն։
Տեղակայվում են հսկիչ-անցակետեր, ամենօրյա ռեյդեր են իրականացվում մայրաքաղաքի տարբեր վարչական տարածքներում, փողոցներում ստուգվում են քաղաքացիների մոտ դիմակների առկայությունը, ստուգվում են տնտեսվարողները, սննդի հանրային օբյեկտները, ինքնամեկուսացման մեջ գտնվող անձինք և այլն։
Այս պահից հակահամաճարակային անվտանգության ուղղությամբ իրականացվող միջոցառումներն առավել խստացվելու են։ Յուրաքանչյուր օրինախախտ կենթարկվի օրենքով սահմանված պատասխանատվության։

В Армении максимально ужесточены меры по обеспечению противоэпидемической безопасности
Полиция, инспекционные органы и другие государственные структуры на всей территории Армении осуществляют службу в чрезвычайном режиме.
Устанавливаются контрольно-пропускные пункты, проводятся ежедневные рейды в различных административных районах столицы, на улицах проверяется наличие масок у граждан, проверяются хозяйствующие субъекты, общественные объекты питания, лица, находящиеся в самоизоляции и т.д.
С этого момента мероприятия, осуществляемые в направлении противоэпидемической безопасности, будут максимально ужесточены. Каждый правонарушитель будет привлечен к установленной законом ответственности.