Աշխարհում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացածների թիվը գերազանցել է 375 հազարը
Աշխարհում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացությունների թիվը հասել է 375 632-ի՝ մեկ օրում ավելանալով 3595-ով, վկայում են Ջոնս Հոփկինսի համալսարանի տվյալները:
Ընդհանուր առմամբ, համալսարանի տվյալներով՝ աշխարհում կա COVID-19-ով վարակված 6 270 758 մարդ, մեկ օրում վարակվածների թվի աճը կազմել է 100 280, ավելի քան 2.7 միլիոնը բուժվել է:
Համաձայն «Worldometer» պորտալի՝ վարակի տարածման սկզբից ի վեր կորոնավիրուս է հայտնաբերվել 6 371 661 մարդու մոտ, մահվան դեպքերի թիվը գերազանցել է 377 հազարը, ավելի քան 2,9 միլիոնը բուժվել է:

Число жертв коронавируса в мире превысило 375 тыс. человек, число инфицированных - 6,27 млн
Число скончавшихся от связанных с коронавирусом заболеваний достигло в мире 375 тыс. 632 человек, увеличившись за сутки на 3 тыс. 595, сообщил американский университет Джонса Хопкинса.
Всего в мире, по данным университета, насчитывается 6 млн 270 тыс. 758 инфицированных COVID-19, рост за сутки составил 100 тыс. 280 против 106 тыс. 886 сутками ранее, излечились почти 2,7 млн. человек.
По сообщению портала Worldometer, специализирующегося на статистике, связанной с важнейшими событиями в мире, коронавирусом с начала его распространения в мире заразились 6 млн 371 тыс. 661 человек, количество смертельных случаев превысило 377 тыс., излечились 2,9 млн.