ՀԱՊԿ ԽՎ խորհրդի նիստը տեղի կունենա հունիսի 15-ին տեսակոնֆերանսի ձևաչափով
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի (ՀԱՊԿ ԽՎ) խորհրդի նիստը տեղի կունենա հունիսի 15-ին տեսակոնֆերանսի ձևաչափով, նախատեսվում է քննարկել անվտանգության հարցերը կորոնավիրուսային համաճարակի իրավիճակում, հայտնում է ՀԱՊԿ ԽՎ-ի կայքը:
«Հանդիպման ընթացքում քննարկվելու են կորոնավիրուսային պանդեմիայի իրավիճակի միջազգային, հավաքական և ազգային անվտանգության ապահովման արդի հարցերը», - նշվում է հաղորդագրության մեջ:
Ինչպես նշվում է, ՀԱՊԿ ԽՎ նախագահ, ՌԴ Պետդումայի խոսնակ Վյաչեսլավ Վոլոդինն իր ելույթը կնվիրի  «Ռուսաստանի Դաշնության առաջնահերթ խնդիրներին՝ 2020 թվականին Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության նախագահության ընթացքում»:

Совет ПА ОДКБ проведет 15 июня заседание в режиме видеоконференции
Заседание совета Парламентской ассамблеи Организации Договора о коллективной безопасности (ПА ОДКБ) пройдет 15 июня в режиме видеоконференции, планируется обсудить вопросы обеспечения безопасности в ситуации пандемии коронавируса, сообщается на сайте ПА ОДКБ.
"В ходе заседания будут рассмотрены актуальные вопросы обеспечения международной, коллективной и национальной безопасности в ситуации пандемии коронавируса", - говорится в сообщении.
Как отмечается, председатель ПА ОДКБ, спикер Госдумы Вячеслав Володин посвятит свое выступление "вопросам приоритета РФ в период председательства в Организации Договора о коллективной безопасности в 2020 году".