Բացահայտվեց մի հրեշավոր իրականություն. Վարչապետն՝ իր հայտարարած ֆլեշմոբի մասին
Կորոնավիրուսով պայմանավորված իրավիճակը Հայաստանում շարունակում է լարվել, պարետատան նիստից հետո հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Բացահայտվեց մի հրեշավոր իրականություն, Հայաստանում գործ ունենք հակահամաճարակային կանոնները չպահելու ահռելի ու համատարած ծավալների հետ», - ասաց նա՝ անդրադառնալով իր կողմից նախօրեին հայտարարված ֆլեշմոբին։
Վարչապետի խոսքով՝ այս առումով հաջողվել է իրականացնել մինի-հեղափոխոթւյուն։
«Որովհետև մենք այսօր տեսանք կարգապահության տեսանելի որոշակի փոփոխություն», - ասաց Փաշինյանը։
Նա նշեց՝ ֆլեշմոբը շարունակական է լինելու ու կոչ արեց շարունակել իր ֆեյսբուքյան էջին լուսանկարներ ուղարկել։
«Ինչո՞ւ հիմա ոստիկանությունը չի կարողանում վերահսկել պրոցեսը, որովհետև շատ մեծ թվով մարդիկ ներգրավված են հակահամաճարակային կանոնները չպահելու գործընթացի մեջ, այստեղ մեր կոմունիկացիան, գուցե, ինչ-որ տեղ սխալ է եղել», - ասաց նա։

Выяснилась чудовищная реальность – премьер-министр об объявленном им флешмобе
Ситуация с коронавирусом в Армении продолжает оставаться напряженной, заявил сегодня после заседания комендатуры премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Выяснилась чудовищная реальность, в Армении мы имеем дело с повсеместным и огромным объемом несоблюдения противоэпидемиологических правил», - сказал премьер-министр, обратившись к объявленному им накануне флешмобу.
По словам премьера, в данном контексте удалось совершить мини-революцию.
«Поскольку сегодня мы увидели определенное изменение в дисциплине», - сказал Никол Пашинян.
Он отметил, что флешмоб будет продолжаться и призвал граждан отправлять фотографии на его страницу в Facebook.
«Почему сейчас полиция не может контролировать процесс? Поскольку в процесс несоблюдения противоэпидемиологических правил вовлечено большое число людей, возможно, здесь наша коммуникация в какой-то мере была неправильной», - сказал он.
По словам премьер-министра, Армения стоит перед угрозой.
«Если этот темп продолжится, количество смертей может привести к дисбалансу», - заявил Никол Пашинян.