Քննարկում ենք մի քանի սցենար, դրանցից մեկով որոշում կկայացնենք. վարչապետը՝ համատարած արգելափակումների մասին
04/06/2020 19:53
Համատարած արգելափակումների մասով քննարկում ենք մի քանի սցենար, պարետատան նիստից հետո ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ պատասխանելով հարցին՝ արդյոք կրկին կանցնեն համատարած արգելափակումների՝ զուգորդելով դրանք պարետային ժամով։
«Քննարկում ենք նաև այդ սցենարների տնտեսական հնարավոր հետևանքներն ու բեռը ու այդ համատեքստում է, որ կկայացնենք որոշումներ», - ասաց վարչապետը։
Նիկոլ Փաշինյանն ասաց` կարող են գալ այն եզրակացության, որ տնտեսապես բեռը կլինի անտանելի։
«Մենք հիմա մի քանի սցենարներ ենք քննարկում ու, այո, այդ սցենարներից մեկով որոշում կկայացնենք», - նշեց վարչապետ Փաշինյանը։

Мы обсуждаем несколько сценариев и примем решение по одному из них – Никол Пашинян о введении повсеместных ограничений
04/06/2020 20:13
Мы обсуждаем несколько сценариев по части введения повсеместных ограничений, заявил сегодня на брифинге после заседания комендатуры премьер-министр Армении Никол Пашинян, отвечая на вопрос, собирается ли правительство вводить повсеместные ограничения с объявлением комендантского часа.
«Мы обсуждаем также возможные экономические последствия и нагрузку этого сценария, и в данном контексте будет принято решение», - сказал премьер-министр.
Никол Пашинян отметил, что могут прийти к выводу, что экономическая нагрузка будет непосильной.
«Сейчас мы обсуждаем  несколько сценариев и примем решение по одному из этих сценариев», - отметил премьер.