Հայկական զինված ուժերը նպատակ ունեն էլ ավելի կատարելագործել հակառակորդին զսպելու մեխանիզմները
Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության վերջին շրջանի ռազմատենչ ու տարածաշրջանային կայունությունը խաթարելուն միտված հայտարարություններին զուգահեռ, հայկական երկու պետությունների զինված ուժերը շարունակում են ամբողջ թափով կյանքի կոչել այն բոլոր գործընթացները, որոնք նախատեսված են համագործակցության պլանով և նպատակ ունեն էլ ավելի կատարելագործել հակառակորդին զսպելու մեխանիզմները, հայտնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից։
Այս համատեքստում իրականացված ու շարունակվող աշխատանքներին ծանոթանալու նպատակով աշխատանքային այցով ՊԲ է ժամանել ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը:
ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Ջալալ Հարությունյանի ուղեկցությամբ Արտակ Դավթյանը հետևել է հարավային ուղղությամբ իրականացվող ինժեներական ամրաշինական աշխատանքների ընթացքին, անձնակազմի կենցաղային պայմանների բարելավման, մարտական հերթապահություն կրող ստորաբաժանումները համալրած կրակային նոր միջոցների կիրառման առանձնահատկություններին, եղել զրահատանկային զորամասերից մեկի ճամբարային հավաքների շրջանում:
Աշխատանքային այցի ժամանակ հայկական երկու պետությունների բարձրաստիճան հրամկազմը նաև ճշգրտել է համագործակցության հետագա խորացման առաջնահերթ ուղղությունները:

Армянские вооруженные силы усовершенствуют механизмов сдерживания противника
Параллельно с направленными на нарушение региональной стабильности и милитаристскими заявлениями военно-политического руководства Азербайджана,  вооруженные силы двух армянских государств продолжают с полным размахом претворять в жизнь все предусмотренные в рамках плана сотрудничества процессы и усовершенствовать механизмов сдерживания противника. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
В данном контексте начальник Генштаба ВС Армении, генерал-лейтенант Артак Давтян побывал с рабочим визитом в Армии обороны Арцаха для ознакомления с уже реализованными и  продолжающимися работами.
В сопровождении министра обороны, командующего Армией обороны Арцаха генерал- майора Джалала Арутюняна Артак Давтян проследил за ходом осуществляемых инженерно-укрепительных работ в южном направлении, с улучшением социально-бытовых условий военнослужащих, особенностями применения новых огневых средств, которыми оснащенных несущие боевое дежурство подразделения, а также побывал на лагерном сборе одной из танковых воинских частей.
В ходе рабочего визита высокопоставленное командование двух армянских государств уточнило первоочередные направления дальнейшего сотрудничества.