Պետք է հասկանանք՝ COVID19 հիմնադրամի գումարներն ինչի՞ վրա են ծախսվել․ ԲՀԿ-ն հանդես կգա փակ նիստ անելու նախաձեռնությամբ
04/06/2020 12:39
Միանում եմ բոլոր գործընկերներիս, ովքեր կարծում են, որ ժամանակն է հրավիրել հատուկ նիստ, ԱԺ-ում հայտարարեց ԲՀ խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը։
«Ովքեր ցանկանում են, ես կտամ մեզ հետևող Նոյեմբերյանի բժիշկների հեռախոսահամարները, ովքեր ասում են՝ «մեզ թեստեր չեն անում։ Բոլորս վարակված ենք։  Տաքությունով գնում ենք առաջնային օգնություն ցույց տալու»։ Պետք է հասկանանք՝ COVID19 հիմնադրամի գումարները, որ նաև մեզանից գնում են այնտեղ, ինչի՞ վրա են ծախսվել։ Կա փակ նիստ անելու անհրաժեշտություն, այստեղ պարետին, առողջապահության նախարարին և ոստիկանապետին հրավիրելու առիթ կա։ Մենք այդ նախաձեռնությամբ հանդես ենք գալու», - ասաց Զոհրաբյանը։

Мы должны понять, на что были потрачены средства фонда  COVID19 – «Процветающая Армения» выступит с инициативой проведения закрытого заседания
04/06/2020 13:11
Мы должны понять, на что были потрачены средства фонда COVID19 – «Процветающая Армения» выступит с инициативой проведения закрытого заседания
Присоединяюсь ко всем коллегам, которые считают, что пришло время для созыва специального заседания, заявила сегодня в парламенте депутат фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян.
«Всем, кто желает, я передам номера телефонов врачей из Ноемберяна, которые говорят:  "Нас не тестируют. Мы все заражены. С температурой идем оказывать первичную помощь". Мы должны понять, на что были потрачены деньги фонда  COVID19, которые перечислены также нами. На что они потрачены? Есть необходимость в проведения закрытого заседания, есть повод пригласить сюда коменданта, министра здравоохранения и начальника полиции. Мы выступим с этой инициативой», - заявила она.